16 C
Скопје

Tag : брачен

Живот Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Брачен пар со бебе живее во автобус, а ентериерот ќе ве остави без текст: Изгледа подобро од многу домови!

Слободен печат
Ѕирнете во необичниот дом на едно австралиско семејство… Животниот простор на младиот брачен пар Крис и Ваида од Австралија е несекојдневен. Тие заедно со бебето...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Нова драма кај славниот брачен пар: Се разведува најпознатата старлета во светот?

Слободен печат
Иако на социјалните мрежи се пофали со цвеќето кое сопругот и го подари по повод шест-годишницата од бракот, Ким Кардашијан и Канје Вест не се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Се заканија со тужба од 10 милиони – Телохранителот на најпознатиот брачен пар изнесе приватни детали во јавноста, страстите не се смируваат

Слободен печат
Светската старлета Ким Кардашијан и нејзиниот сопруг Канје Вест му се заканија на поранешниот телохранител со тужба поради тоа што тој јавно изнесува интимни детали...
Забава Магазин

Брачен пар купил стар железнички вагон и од него направил куќа: Луѓе од цел свет доаѓаат да го видат ова чудо! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Малите куќички се сè попопуларни во САД, од две причини: заштеда на пари и целосна сопственост. Ден и Анабела се уметници, актери, изведувачи, кои сакале...
Еспресо Слободна ТВ Шоу биз

Најскапите венчавки во светот (ВИДЕО)

Слободен печат
Сте се запрашале ли некогаш колку чинат познатите, светски и славни венчавки? Еве го одговорот! Стапувате во брак со личност која ќе ја сакате и...