Најскапите венчавки во светот (ВИДЕО) – Слободен печат
ЕспресоСлободна ТВШоу биз

Најскапите венчавки во светот (ВИДЕО)

Колку може да ве чини една венчавка? Некои луѓе за ова одвојуваат цело богатство, погледнете кои се најскапите венчавки во светот!

Сте се запрашале ли некогаш колку чинат познатите, светски и славни венчавки? Еве го одговорот!

Стапувате во брак со личност која ќе ја сакате и цените до крајот на животот, а истото тоа и таа ќе го прави за вас. Но, планирањето на венчавката, од друга страна може да биде стресно и скапоцено.

Но, нормално успехот на еден брак нема никаква врска со количината на пари која ќе ја потрошите за својата венчавка. Среќниот брачен живот се сведува на комуникација, почитување, доверба и интимност.

Сепак, постојат и такви кои за својата венчавка дале цело богатство…. погледнете ја листата.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close