7 C
Скопје

Tag : колку

Магазин Магазин слајдер Сцена

Пет години брак и две деца: Колку ќе тежи разводот на Мила Кунис и Ештон Кучер?

Слободен печат
Иако се во брак повеќе од пет години, ѕвездите на ситкомот „Луди 70-ти“, 37-годишната Мила Кунис и 42-годишниот Ештон Кучер, се еден од паровите за...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Поранешната сопруга на Роман Абрамович не крие колку е среќна во новиот брак – Објави фотографија од свадбата по 10 месеци

Слободен печат
Поранешната сопруга на Роман Абрамович не крие колку е среќна во нејзиниот нов брак и објави невидена фотографија на Инстаграм. Поминаа точно десет месеци откако...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Погледнете колку пари им понудиле на Брена и Боба за нивната вила на Флорида!

Слободен печат
Лепа Брена и Боба Живојиновиќ пред 10 дена заминаа на Флорида, а како што пишува Стар, тие се таму за да видат што ќе прават...
Живот Магазин Магазин слајдер

Во Босна не веруваат колку гласови добила на изборите инфлуенсерка со 177.000 следбеници!

Слободен печат
На Инстаграм ја следат 177.000 луѓе, но кога требаа да го заокружат нејзиното име на изборите во Босна и Херцеговина, тоа го направиле само 88...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Кајли Џенер повторно на мета на критики – Иритантно е колку се фотошопира

Слободен печат
Кајли Џенер поради фотошопираните фотографии кои ги објави на Инстаграм, се најде на мета на критики од своите следбеници. Не е новост дека најмладата сестра...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Луѓето останаа зачудени откако видоа колку шминка и треба на Ирина Шајк за да изгледа совршено (ВИДЕО)

Слободен печат
На „YouTube“ се популарни се туторијалите за шминкање кои ги снимаат најпознатите светски топ модели. Супермоделот Ирина Шајк сними еден за „Vogue“, а нејзината рутина...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Колку луѓе работат за кралицата Елизабета? Таа има свој човек-будилник, личен сечач на месо и уште многу луѓе со уникатни професии

Слободен печат
Британската кралица Елизабета Втора (94) живее во луксуз и раскош и тоа уште од денот кога е родена. Нејзе ѝ служи цела „војска“ луѓе, кои...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Поранешната девојка му побарала помош: Елтон Џон со својот потег покажа колку големо срце има

Слободен печат
Тие двајца биле заедно во седумдесетите, а Линда била инспирација за песната „Someone saved my life”. Музичарот Елтон Џон веќе неколку години е во брак...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Колку се богати жените околу Трамп? Пари од моделинг, брендови и разводи – МНОГУ! (ФОТО)

Слободен печат
Без оглед дали бил оженет со нив или им е татко, Доналд Трамп е опкружен со жени кои се способни да направат огромни суми на...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Колку често среќните луѓе водат љубов?

Слободен печат
Колку пати сте се запрашале колку често другите парови водат љубов и колку пати неделно имаат секс, а да не западнале во обична рутина? Еден...