ВИДЕО+ФОТО: Да е жива Мерилин Монро денес би имала години колку кралицата Елизабета и би го прославила 95-тиот роденден

youtube/printscreen
youtube/printscreen

Она за што речиси и не размислуваме е тоа дека некои од познатите личности се врсници. Факт е дека некои личности повеќе се грижат за својот изглед па изгледаат неколку години помлади, но од друга страна, некои прерано починати ѕвезди ги паметиме како млади лица па ни е тешко да замислиме дека припадниците на нивната генерација се веќе стари лица.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @mr.pishkesvat.___

Би можеле ли да ја замислите Мерилин Монро на 95 години?

Мерилин Монро почина на 37 години и остана во светот запаметена како вечна икона на убавината. Денес таа би имала 95 години, токму како и кралицата Елизабета. Да, добро прочитавте! Кралицата Елизабета и Мерилин Монро се родени иста година – 1926 година. Кралицата Елизабета е постара околу месец и половина од Мерилин.

На видеото во продолжение е овековечен моментот кога тие две се запознале. Тоа било во далечната 1956 година, кога и двете дами имале по 30 години, а запознавањето било на инсистирање на кралицата.

Мерилин Монро и Лоренс Оливије не се поднесувале: Никогаш не му простила што ѝ рекол да биде секси (ФОТО)

Видео на денот