Tag : мерлин

Магазин Магазин слајдер Сцена

Карди Би драстично го промени имиџот: „Изгледаш како модерна Мерлин Монро“ (ФОТО)

Слободен печат
Ова е една од нејзините промени која им се допадна на обожавателите… Познатата светска ѕвезда Карди Би реши да ги изненади своите фанови. Американката се...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Производот кој Мерилин Монро го користела за совршено мазна кожа секој од нас го има дома

Слободен печат
Мерилин Монро била вистинска холивудска ѕвезда, феномен на кинематографијата и фатaлна жена во која се заљубувале мажите ширум светот. Монро често ги откривала своите тајни...
Еспресо Шоу биз

ТАЈНАТА НОЌ КОГА МУ ПЕЕШЕ НА КЕНЕДИ Мерлин Монро носеше долг фустан, а под него… (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Филмската дива Мерлин Монро му ја отпеа „Среќен роденден, господине претседателе“ на американскиот лидер Џон Ф. Кенеди, а се појави во долг фустан, под кој...
Вести Еспресо Скопје Шоу биз

Петар Ренџов до Шилегов: Како ја избравте оваа музичка катастрофа да пее на плоштад?

Слободен печат
Реакцијата на музичарот Петар Ренџов доаѓа по најавата на скопскиот градоначлник Петре Шилегов дека познатиот музичар Дино Мерлин ќе ги забавува скопјани на плоштадот за...
Вести Скопје

Мерлин ќе ги забавува скопјани за Нова Година: Шилегов ја откри и цената (ВИДЕО)

Слободен печат
На 75 дена до почетокот на новата година, Град Скопје одлучи да не ја крие ѕвездата на вечерта, за дочекот на 2020 година. Станува збор...
Еспресо Шоу биз

Да е жива Мерлин Монро сега би имала години колку кралицата Елизабета (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Она за што речиси и не размислуваме е тоа дека некои од познатите личности се врсници. Факт е дека некои личности повеќе се грижат за...
Еспресо Шоу биз

Фотографија вредна злато: Малкумина знаат дека се ВРСНИЧКИ, а еве како изгледала нивната ПРВА СРЕДБА (ФОТО)

Слободен печат
Речиси не постои личност во светот која не знае за Мерлин Монро и деталите од нејзиниот бурен живот. Плавата убавица со својот начин на живот,...