Производот кој Мерилин Монро го користела за совршено мазна кожа секој од нас го има дома - Слободен печат

Производот кој Мерилин Монро го користела за совршено мазна кожа секој од нас го има дома

Мерилин Монро била вистинска холивудска ѕвезда, феномен на кинематографијата и фатaлна жена во која се заљубувале мажите ширум светот.

Монро често ги откривала своите тајни на убавина, па веќе знаеме дека го потопувала лицето во сад со млака вода, никогаш не сакала да се сонча и користела 5 различни бои на кармини за да ги нагласи усните.

Меѓутоа, како успевала да има младешка и блескава кожа?

Овој трик го открила 86-годишната актерка Рене Тејлор во текот на говорот на 50-годишнината од постоењето на театарскиот и филмски институт Ли Стразберг.

Имено, при една средба кога ја прашала во што е нејзината тајна, Мерилин ѝ одговорила дека секое утро го мачка телото со вазелин, а потоа ужива во 3-часовна купка.

Вазелинот е инаку економично решение за длабинска хидратација на кожата и е особено корисно за омекнување на проблематичните делови на телото како што се лактите и колената.

Се користи и како балсам за усни, ја штити кожата создавајќи непропустлив слој, ги намалува брчките и ја чува нејзината еластичност.

Прочитај повеќе

ОСКАРИ: Првото доделување на Оскарите траело 15 минути

Слободен печат

Мала астро школа: Каде ви е среќата?

Фата Моргана

Наташа Беквалац итно хоспитализирана: На познатата пејачка ѝ се слошило!

Слободен печат

Секој ден без тебе е тажен – Тоше, Среќен роденден!

Слободен печат

Како црногорската принцеза станала кралица на Италија: Љубовниот живот на Јелена Савојска (ФОТО)

Слободен печат

Тамара Тодевска водителка на MAC: „Очекуваме спектакл, ја славиме музиката и различноста“

Слободен печат

Остави Коментар

15 − 7 =

Прочитај повеќе

Погледнете како денес изгледа евровизиската победничка Кончита! (ФОТО)

Слободен печат

Левата рака на Мирка „тежи“ милион швајцарски франци (ФОТО)

Слободен печат

Марија Шерифовиќ ја преработи една од најубавите песни на Оливер Драгоевиќ (ВИДЕО)

Слободен печат

За дами од 20 до 50 години: Ако сте вака облечени, изгледате феноменално! (ФОТО)

Слободен печат

Расчистете веќе еднаш со сè што не ви одговара и тоа веднаш!

Слободен печат

Домашен путер

Еспресо