20 C
Скопје

Tag : имаме

Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Барате инспирација за совршена боб фризура? Ние имаме неколку предлози…

Слободен печат
Веќе сите знаат дека боб фризурата е број еден и оваа сезона… од топ модели, до познати луѓе, сите ја носат на себе. Зошто и...
Живот Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО | Изгледа како чинијата која сите ја имаме дома: Но токму оваа на нејзиниот сопственик му донела милиони!

Слободен печат
На аукција во Соединетите Американски Држави за 721.800 долари е продадена порцеланската чинија која сопственикот ја купил минатата година за само 35 долари на распродажба....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Зошто имаме двајца татковци? Еве како Рики Мартин им одговорил на синовите на ова прашање!

Слободен печат
Пејачот Рики Мартин е во брак со дванаесет години помладиот Џозеф, а тие двајца имаат четири деца кои им ги роди сурогат мајка. Кога Матео...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Многумина ги имаат дома – 3 работи кои ја бркаат позитивната енергија од домот

Слободен печат
Фенг шуи е древна вештина за живеењето и уредувањето на просторот. Според фенг шуи, одредени работи го блокираат напливот на позитивна енергија во нашиот дом...
Жена Магазин Магазин слајдер

Ја имаме добитната комбинација – Неутрални нијанси на облека за топлите летни денови!

Слободен печат
Оваа модна сезона предвидува неутрални бои. Сите нијанси на беж се вистински хит. Дизајнерите и модните куќи ги презентираа трендовите за летната сезона пред извесен...
Вести Македонија Слајдер

Филипче: Имаме 23 новозаболени од коронавирус

Денеска се регистрирани 111 оздравени пациенти од коронавирусот, а имаме и четири смртни слуачеви. Во изминатите 24 часа направени се 386 тестирања, и притоа откриени...
Вести Македонија Слајдер

Филипче: Имаме 22 новозаболени од Ковид-19

Денеска се регистрирани 36 оздравени пациенти, но за жал шест пациенти се починати. Во изминатите 24 часа направени се 362 тестирања и 22 нови случаеви,...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Производот кој Мерилин Монро го користела за совршено мазна кожа секој од нас го има дома

Слободен печат
Мерилин Монро била вистинска холивудска ѕвезда, феномен на кинематографијата и фатaлна жена во која се заљубувале мажите ширум светот. Монро често ги откривала своите тајни...
Еспресо Шоу биз

Ретко имаме прилика да ги видиме: Селин Дион ги покажа деветгодишните близнаци (ФОТО)

Слободен печат
Селин Дион ретко ги споделува приватните моменти, но и семејството и децата со јавноста. Сепак, по повод деветиот роденден на своите близнаци таа направи исклучок....
Еспресо Жена Магазин Убавина

Многу ви опаѓа косата? Без грижа, имаме решение!

Слободен печат
Доколку имате проблем со опаѓањето на косата тогаш припремете ја оваа маска која навистина ќе ви помогне. Изматете едно јајце и ставете една лажичка рум...