18 C
Скопје

Ја имаме добитната комбинација – Неутрални нијанси на облека за топлите летни денови!

Оваа модна сезона предвидува неутрални бои. Сите нијанси на беж се вистински хит.

Дизајнерите и модните куќи ги презентираа трендовите за летната сезона пред извесен период, а парчињата облека во овие нијанси најдоа забележително место во бутиците денес.

Instagram

Едноставни памучни фустани, лесни шорцеви и ленени наметки сега се на врвот на списокот за шопинг. Предноста на овој тренд е што лесно се комбинира и изгледа елегантно.

Instagram

Можете да комплетирате широки памучни фустани со ракави, манжетни, кожен ремен во потемна кафена боја – додека додатоците изберете ги во златна боја, бидејќи тие ќе го подобрат впечатокот за елеганција и скапоценост.

Instagram

За топлите денови и дневната прошетка, можете да додадете папучи со анатомски ѓон и широки ремени на оваа облека. За вечерните часови можете да пробате комбинација со лесни летни чизми или сандали со средно висока потпетица.

Instagram

Ако сте љубител на костуми, лененото платно ќе биде вистинскиот избор за топлите денови. Ви предлагаме да изберете бермуди или шорцеви наместо долги панталони.

Instagram

Овој костум целосно ќе го освежи вашиот стил и ќе изгледате модерно и трендовски. Сандалите со тенки ремени или кожа, како и мокасини ќе бидат идеална комбинација со овој вид костум.

Instagram

Поврзани вести

Затворска казна бидејќи намерно кашлал кон поранешната сопруга и ја заразил со коронавирус

Слободен печат

Рок класа 2021: Тина Тарнер, Џеј Зи, „Крафтверк“, „Фу Фајтерс“ се неколкумина од новите членови на „Куќата на славните“

Слободен печат

Астролозите тврдат: Ако сакате љубов за цел живот со овие три жени ќе ви биде најтешко, речиси невозможно…

Слободен печат

„На никој децата не му пружаат толку среќа како на нас животот без деца“: Познатиот актер нема намера да стане татко, а еве и зошто…

Слободен печат

Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?

Слободен Печат

ФОТО | „Нејзиното лице изгледа деформирано“: Џесика Симпсон го променила личниот опис со естетски корекции на лицето

Слободен печат

Остави Коментар