18 C
Скопје

Tag : летни

Жена Магазин Магазин слајдер Семејство

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација: Еве како да си помогнете!

Слободен печат
Прекумерно се потите, под вашите пазуви се создаваат непријатни кругови? Без грижа постои решение и за тоа. Со помош на овие четири трикови ќе престане...
Жена Магазин Магазин слајдер

Ја имаме добитната комбинација – Неутрални нијанси на облека за топлите летни денови!

Слободен печат
Оваа модна сезона предвидува неутрални бои. Сите нијанси на беж се вистински хит. Дизајнерите и модните куќи ги презентираа трендовите за летната сезона пред извесен...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

Модна инспирација за жени во своите 40-ти: Најдобрите летни стилови во режија на Софија Вергара! (ФОТО)

Слободен печат
Ги издвоивме 10-те најдобри стилови кои се совршени за жените во почетокот на зрелите години… Софија Вергара има одлично чувство за мода, таа добро го...
Еспресо Жена Магазин Мода

Модни додатоци кои вашите летни комбинации ќе ги направат уште подобри (ФОТО)

Слободен печат
Ви претставуваме неколку модни додатоци или аксесоари кои ќе ја освежат вашата комбинација, и ќе ја направат поефектна. Без оглед дали станува збор за накит,...
Забава Магазин

3 совршени летни шејкови за освежување и зголемување на енергијата (РЕЦЕПТИ)

Слободен печат
Направете некој од следниве напитоци, наполнете се со енергија и подобрете го вашето здравје… Напиток од морков – 1 јаболко – 2 моркови – 1...
Еспресо Жена Магазин Мода

Ќе го обожавате: Ова е водечкиот летен тренд кога станува збор за џинсот! (ФОТО)

Слободен печат
Токму ова парче тексас е она што ви е потребно за ова лето… Конечно дојде ред и џинсот да ја заземе водечката улога во светот...
Еспресо Храна

Брзо, лесно и освежувачки: Вкусни летни такоси готови за 20 минути (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Ви претставуваме рецепт за лесен летен оброк чија подготовка нема да ви одземе многу време, подгответе ги овие такоси. Еве што се ви е потребно...
Здравје Магазин

Лубеница наместо лек: Ова се нејзините неверојатни лековити својства

Слободен печат
Со малку калории и моќна способност за хидратација, лубеницата носи уште многу предности за вашиот организам. Убаво оладената лубеница е одлично освежување во летните денови,...
Еспресо Храна

Освежува и засладува: Превкусен десерт со јагоди за топлите денови (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Колач од 4 јајца. Брзо се подготвува и идеален е за овој период од годината. Се прави со 800 грама јагоди, а готов е за...
Магазин Семејство

Како да го заштитите вашиот миленик од топлото време?

Слободен печат
Во летните горештини, ги затвораме ролетните, пуштаме клима, се разладуваме со освежителни пијалаци, но забораваме дека можеби и на милениците им е топло. За да...