13 C
Скопје

Tag : нијанси

Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Пастелни нокти: Десет идеи за најубав пролетен маникир

Слободен печат
Пастелните нијанси на лакови се златната средина меѓу оние светлите проѕирни и темните и силни нијанси. Освен што ги прават ноктите елегантни, пастелните бои на...
Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Подгответе се бидејќи боите ќе експлодираат ова лето: Дали би ги облекле овие смели комбинации?

Слободен печат
Ова лето ќе носиме – бои, силни бои! Оваа модна сезона боите се враќаат на голема врата. Трендовите најавени од дизајнерите, модните блогерки и инфулсерки вклучуваат мноштво силни бои,...
Живот Забава Магазин Магазин слајдер

Во светот постојат само 4 бои на пасоши: Црвените се најчести, а зелените имаат посебна симболика

Слободен печат
Како одредени држави ја избираат бојата на пасошот? Веројатно не сте знаеле дека во светот постојат само четири бои на пасоши, а секоја земја има...
Жена Магазин Магазин слајдер

Ја имаме добитната комбинација – Неутрални нијанси на облека за топлите летни денови!

Слободен печат
Оваа модна сезона предвидува неутрални бои. Сите нијанси на беж се вистински хит. Дизајнерите и модните куќи ги презентираа трендовите за летната сезона пред извесен...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Урнебесно: Ѕвездата на „Педесет нијанси сиво“ им дозволи на ќерките да го трансформираат во девојка (ФОТО)

Слободен печат
Филмскиот заводник кој се прослави преку главната улога во серијата „Педесет нијанси сиво“ го покажа своето друго лице. Џејми Дорнан во приватниот живот е семеен...
Забава Магазин

Кој ден во неделата каква боја на облека да одберете за да ви носи среќа

Јасмина Кантарџиева Димков
Ако сакате вашиот ден да биде суперпродуктивен, можеби е добро да го погледнете „хороскопот“ на боите на облеката која треба да ја носиме од понеделник...
Еспресо Мода

Нијанси кои асоцираат на успех и моќ: Со овие бои секоја комбинација изгледа скапо! (ФОТО)

Слободен печат
Експертите откриваат кои бои секој аутфит можат да го направат луксузен и поскап. Постојат некои тонови кои сами по себе асоцираат на моќ и луксуз,...
Ви Препорачуваме Жена Магазин

Моден „напад“ на министерката за финансии и гувернерката на Народна банка

Јасмина Кантарџиева Димков
Кога е во прашање модниот стил на политичарите, помеѓу жените и мажите во Македонија постои голема разлика. Додека политичарите сè уште ги форсираат костумите во...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Сакате да ја промените бојата на косата: Овие 5 нијанси ќе бидат апсолутен хит оваа есен! (ФОТО)

Слободен печат
Доколку ги прашате фризерите еднобојната коса е надвор од тренд многу одамна, а на сцена стапуваат овие 5 одлични нијанси. Со промената на годишното време...
Еспресо Мода

Најпопуларните нијанси на лак за нокти за оваа сезона (ФОТО)

Слободен печат
Летото ни е тука, а со летото доаѓаат и овие одлични нијанси на лак за нокти. Тоа секако значи дека е вистинско време да ја...