18 C
Скопје

Tag : топлите

Жена Магазин Магазин слајдер Семејство

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација: Еве како да си помогнете!

Слободен печат
Прекумерно се потите, под вашите пазуви се создаваат непријатни кругови? Без грижа постои решение и за тоа. Со помош на овие четири трикови ќе престане...
Жена Магазин Магазин слајдер

Ја имаме добитната комбинација – Неутрални нијанси на облека за топлите летни денови!

Слободен печат
Оваа модна сезона предвидува неутрални бои. Сите нијанси на беж се вистински хит. Дизајнерите и модните куќи ги презентираа трендовите за летната сезона пред извесен...
Еспресо Храна

Освежува и засладува: Превкусен десерт со јагоди за топлите денови (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Колач од 4 јајца. Брзо се подготвува и идеален е за овој период од годината. Се прави со 800 грама јагоди, а готов е за...