13 C
Скопје

Tag : денови

Жена Магазин Магазин слајдер Семејство

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација: Еве како да си помогнете!

Слободен печат
Прекумерно се потите, под вашите пазуви се создаваат непријатни кругови? Без грижа постои решение и за тоа. Со помош на овие четири трикови ќе престане...
Вести Скопје

Е-настан „Соларна енергија во Скопје – предизвици и можности”

Слободен печат
Осознавање на можностите за подобро искористување на сончевата енергија и предизвиците за нивно остварување во Скопје, град со 190 до 280 сончеви денови годишно, има...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Модна комбинација без грешка – Џесика Алба прошета во лежерен стајлинг како создаден за есенските денови!

Слободен печат
Уште еден одличен предлог за есенскиот стајлинг… Лежерно, а тренди, така би ја опишале Џесика Алба (39) во оваа модна комбинација. Актерката прошета во градот...
Магазин Магазин слајдер Храна

Одличен оброк во летните денови – Подгответе си крем супа од сладок компир

Слободен Печат
Состојки: 100 грама кромид 500 грама благ компир(батат) 250 грама бело пилешко месо 50 грама масло за јадење малку сол црн бибер мешан сув зеленчук...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Крајот на кралот на комедијата: Вака изгледале последните денови на Робин Вилијамс (ВИДЕО)

Слободен печат
Легендарниот Робин Вилијамс почина на денешен ден во 2014 година, a во негова чест пристигнува новиот документарен филм наречен „Robin’s Wish”. Филмот ги истражува последните...
Вести Македонија

Нестабилно време и во наредите денови

МИА Агенција
Нестабилното време со сончеви периоди, пороен дожд и грмежи, ќе продолжи до крајот на неделава, информира Управата за хидрометеоролошки работи. Во наредните денови ќе преовладува...
Вести Култура

Во Битола отворена изложба „50 години традиција” – Фестивал „Илинденски денови”

МИА Агенција
Јубилејното издание на Републичкиот фестивал на народни игри и песни „Илинденски денови” продолжи со изложба на фотографии „50 години традиција” која синоќа беше отворена во...
Култура

Започна фестивалот Илинденски денови во Битола

Слободен печат
Ако оваа 2020 година беше година без пандемијата која ја промена светот, со фолклорно дефиле по Широк Сокак и со традиционалното оро „Комитско“ во изведба...
Жена Магазин Магазин слајдер

Ја имаме добитната комбинација – Неутрални нијанси на облека за топлите летни денови!

Слободен печат
Оваа модна сезона предвидува неутрални бои. Сите нијанси на беж се вистински хит. Дизајнерите и модните куќи ги презентираа трендовите за летната сезона пред извесен...
Вести Свет Слајдер

„Кока Кола” најави прекин на рекламирање на социјални мрежи за најмалку 30 денови

МИА Агенција
Американската компанија „Кока-Кола” прекинува со рекламирањето на социјалните мрежи најмалку 30 дена, поради зголемениот притисок да престане говорот на омраза на тие платформи. – Нема...