20.8 C
Скопје

Зошто имаме двајца татковци? Еве како Рики Мартин им одговорил на синовите на ова прашање!

Пејачот Рики Мартин е во брак со дванаесет години помладиот Џозеф, а тие двајца имаат четири деца кои им ги роди сурогат мајка.

Кога Матео и Валентино го прашале својот татко Рики Мартин зошто имаат двајца татковци, а немаат мајка, пејачот им одговорил:

„Им објаснив дека живееме во модерно семејство. Нашиот живот е чиста слобода“, раскажа пејачот.

Многумина ги обвинуваат Мартин и Џозеф за одгледувањето на децата на погрешен начин, но Рики Мартин смета дека повеќето други луѓе своите деца ги одгледуваат погрешно. Сепак тој изјави дека никојпат нема да ја загуби вербата во човештвото.

Фото: Инстаграм

„Убедувањето на луѓето дека ваквите работи се нормални е наша заедничка мисија со нашите деца“, додаде пејачот.

Рики Мартин е татко на четири деца кои ги одгледува заедно со сопругот Џозеф.

Поврзани вести

ФОТО: Дрејк сподели како ужива со својот син на „поинаква“ забава

Слободен Печат

Џорџ Клуни и колегите ќе отвараат филмско училиште со цел да го „размрдаат“ Холивуд

Слободен Печат

„34 години брачна идила“: Боба Живоиновиќ прозборе за бракот со Лепа Брена

Слободен Печат

Актерот Жарко Димоски ја промовираше новата песна „Танцувај со мене“ и неговата прва книга „Пеперутка“!

Слободен Печат

„Не попушта“: Принцот Чарлс нема намера да се сретне со Хари кога ќе пристигне во Лондон

Слободен Печат

Неготичанката Верица порачува: Немојте да го жалите моето дете со посебни потреби, за жалење се оние кои не ги прифаќаат овие деца, а со тоа ја пропуштаат и најчистата љубов!

Мими Стојановска

Остави Коментар