18 C
Скопје

Tag : партнер

Живот Магазин Магазин слајдер

Фенг шуи совети: Како да ги донесете љубовта и интимноста во вашата спална соба

Слободен печат
Фенг шуи е древна кинеска уметност која верува дека одредени аспекти на животот можат да се подобрат или да се повратат во зависност од распределбата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Подготвена за нова љубов – Сузан Сарандон: Кај идниот партнер не ми е битен пол, ниту раса, само да е вакциниран против ковид-19

Слободен печат
Актерската дива, која има 74 години, изјави дека е подготвена за нова врска, но со некој што има авантуристички дух. Таа гостуваше на еден поткаст...
Живот Магазин Магазин слајдер

Раскинавте – вие најдовте утеха во чоколадата и пријателките, а тој во друга. За што точно станува збор?

Слободен печат
Се прашувате зошто мажите многу побрзо по раскинувањето на врската наоѓаат нова партнерка? Прво што секој би помислил е затоа што тој никогаш не ни...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Зошто имаме двајца татковци? Еве како Рики Мартин им одговорил на синовите на ова прашање!

Слободен печат
Пејачот Рики Мартин е во брак со дванаесет години помладиот Џозеф, а тие двајца имаат четири деца кои им ги роди сурогат мајка. Кога Матео...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Го крие од јавноста веќе со години: Ова е партнерот на пејачката Дани Димитровска! (ФОТО)

Слободен печат
Познатата пејачка Дани Димитровска ретко зборува за својот приватен живот, особено за љубовниот.  Повеќето од вас знаат дека Дани е среќно заљубена во поранешниот кошаркар...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Шерон Стоун: Не ми пречи кога некој маж ќе ме удри по задникот

Слободен печат
Славната 62-годишна актерка Шерон Стоун се обидела да пронајде партнер на Интернет, а бидејќи, како што вели, имала толку многу лоши искуства одлучила да напише...
Живот Магазин Магазин слајдер

Не го правете ова: Еве што е одбивно во сексот и за мажите и за жените!

Васко Спасоски
Секоја личност е различна, па така не мора да значи дека најдобро се познавате во овој поглед. Сепак, постојат универзални работи, кои подеднакво ги одбиваат...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Гоца Тржан и нејзиниот партнер Раша „избегаа“ на море: Пејачката конечно во бикини! (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатата српска пејачка Гоца Тржан и нејзиниот партнер Раша Новаковиќ конечно заминаа на летен одмор на море. Сопружниците одлучија да ги искорстат последните летни сончеви...
Жена Магазин Магазин слајдер

Останете сами се додека не најдете партнер кој ќе ги прави овие 8 работи за вас!

Слободен печат
Навистина е многу тешко е да се најде чиста, длабока, искрена и вечна љубов. На девојките кои се сингл подолг период им се чини незамисливо...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Пронајдете партнер во еден од овие 3 хороскопски знаци: Секогаш ќе биде тука за вас!

Слободен печат
Тие поседуваат елементи кои говорат дека секогаш ќе ви го чуваат грбот… Сите бараме идеален партнер. Постојат 3 специфични знаци во хороскопот на кои во...