Tag : партнер

Забава Магазин Магазин слајдер

Сакате љубов како од филм? 10 начини како да ја „повикате“ вашата сродна душа

Слободен печат
Ако се обидувате да сфатите како да ја привлечете својата сродна душа, пробајте да ги разберете овие 10 правила и да ги примените. Расчистете со...
Жена Магазин Магазин слајдер

Пет причини зошто мажите го обожаваат женскиот оргазам!

Васко Спасоски
Успрешно завршена мисија Мажите сакаат да се натпреваруваат и имаат чувство дека направиле добра задача – на работа, во фудбалски натпревар со пријателите, а особено...
Живот Магазин

Дали сте забележале? Ако вашиот партнер ги покажува овие три знаци, тогаш е заљубен во вас!

Васко Спасоски
Постојат знаци што откриваат дали некој е заљубен, а овие 3 знаци дефинитивно спаѓаат меѓу нив. Тој се чувствува непријатно или нервозно кога е покрај...
Живот Магазин Магазин слајдер

Кои работи ви го уништуваат сексуалниот живот?

Слободен печат
Добриот секс со партнерот е нешто што секој го посакува. Дури и во долгите врски партнерите прават грешки за време на сексот. Но зошто е...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Ѕвездите ни откриваат: Ова е хороскопскиот знак кој најмногу изневерува!

Слободен печат
Неверството е најчестата причина поради која се растураат љубовните врски и брачните заедници. За тоа е виновен карактерот на личноста која изневерува и која не...
Забава Магазин Магазин слајдер

Го сонувавте вашиот поранешен партнер/ка? Еве ги објаснувањата на психолозите

Слободен печат
Сонувањето на поранешниот партнер/ка е прилично честа појава и може да има различни значења: вашата потсвест се обидува да ви помогне, за да можете вистински...
Забава Магазин

Зошто е подобро да имате секс со запалено светло? Ова се 7-те предности!

Васко Спасоски
Со вклучувањето на светлата, всушност се изложувате на вашиот партнер, создавајќи поголемо ниво на доверба меѓу вас и подобро се запознавате, тврдат психолозите. Исто така,...
Забава Магазин Магазин слајдер

Водителката правешe „лајв“ од тоалетот, а нејзиниот партнер се појави ГОЛ во кадар! (ФОТО)

Васко Спасоски
Британската тв-личност и експерт за модни трансформации Трини Вудал (56) снимала видео во живо додека нејзиниот партнер случајно влегол во кадарот, меѓутоа гол. Нејзиниот партнер,...
Живот Магазин

Како најлесно да изградите доверба во врската со партнерот?

Слободен печат
Во една врска комуникацијата е најважна работа, а без доверба јасно е дека таа нема долго да опстои. Постојат неколку начини кои ќе ви помогнат...
Живот Магазин Магазин слајдер

Како најбргу да решите расправија со партнерот додека сте во карантин?

Слободен печат
Сексологот и терапевт за врски Грејс Хејзл сподели неколку совети за паровите кои поради актуелниот карантин можат да се најдат во тешки моменти. Таа објаснува...