25.8 C
Скопје

Tag : двајца

Вести Регион

Трагедија во Бјеловар, во пожар загинаа двајца другари

Слободен печат
Две момчиња од Бјеловар трагично загинаа во пожарот што избувна во викенд куќа. Несреќата се случила ноќеска. Во пожаротзагинале 23-годишните Лука М. и Марио П.,...
Вести Свет Слајдер

ВИДЕО | Двајца Срби шверцувале 232 кг. дрога во Италија

Слободен печат
Во полициска акција во Италија се уапсени двајца возачи на камиони, кои се српски државјани. При детален претрес на двете возила, полицијата открила 232 килограми...
Вести Свет

Вооружени лица убиле двајца полицајци во Пакистан

Слободен печат
Вооружени лица убија двајца полицајци кои патролирале во станбена област во пакистанскиот главен град Исламабад, соопшти министерот Рашид Ахмед. Тој го осуди нападот и нареди...
Вести Регион

Tрагедија кај Лозница: Четворица загинаа, двајца се тешко повредени во сообраќајка

Слободен печат
Четири лица загинаа, а двајца се тешко повредени во судир помеѓу камион и комбе на патот Завлака – Текериќ, во близина на Лозница. Несреќата се...
Вести Свет

Двајца загинати во оружен инцидент пред клуб во Хјустон

Слободен печат
Напаѓач пукал во полн ноќен клуб во Хјустон во понеделникот рано наутро, пред да биде убиен од заменик-шерифот кој не бил на должност. Тој работел како...
Хроника

Повредени двајца вработени во ски центар Маврово

Слободен печат
Две лица вработени во Ски ценатр Маврово се задобие со потешки повреди по пад кавдрицикл. Од првичните сознанија, тие се движеле по двосед патеката и...
Вести Свет

Во Тексас убиени двајца заменици шерифи

Двајца заменици-шерифи се убиени во градот Идн, во центарот на Тексас, соопштија денеска претставници на американското Министерство за јавна безбедност. Полицаецот Џастин Бејкер потврди дека...
Хроника

Двајца возачи загинаа во близина на Книн

Двајца возачи загинаа, а еден патник е тешко повреден во сообраќајна несреќа која се случи синоќа во близина на Книн. Дваесет и седумгодишен возач на...
Хроника

На вчерашниот протест на опозицијата нападнати двајца полицајци

Вчера од страна на полициски службеници на СВР Скопје приведени се Д.К. (22) и М.Л. (23) од Скопје, затоа што на вчерашниот протест во Скопје...
Хроника

Суспенцирани четворица затворски чувари по бегството на двајца притвореници

Горан Наумовски
Дирекцијата за извршување на кривични санкции суспендираше четворица припадници на Службата за безбедност од Окружниот затвор во Крушевац по утврдените пропусти за кои се сомнева...