22 C
Скопје

Tag : зошто

Магазин Магазин слајдер Храна

Експертите одговорија: Еве зошто не треба да ги чувате јајцата на вратата од фрижидерот!

Слободен печат
Научниците тврдат дека јајцата се расипуваат многу побрзо доколку ги чувате на вратата во фриждерот отколку на полиците или дури и надвор од фрижидерот. Имено,...
Магазин Магазин слајдер Семејство

1 чаша шеќер за совршено зелена градина: Погледнете зошто сите го применуваат овој трик во месец април!

Слободен печат
Со помош на овој мал трик вашето дворче и тревникот ќе изгледаат подобро од било кога… Доколку сте пробале се, но вашиот тревник се уште...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Сѐ уште сте сами? Хороскопот може да ви открие зошто!

Слободен печат
Некои личности уживаат кога се во љубовна врска, а други пак уживаат кога се сами. Но, постојат и такви кои сакаат да се впуштат во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Зошто некои светски ѕвезди не сакаат да ги користат социјалните мрежи?

Слободен печат
Во денешно време е познато правилото „Кој нема профил на социјалните мрежи, тој исто како и да не постои“. Профилите на Инстаграм, Твитер и Фејсбук...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ејми Локејн повторно зад решетки откако пијана усмрти жена: Зошто актерката е двапати затворена за истото дело?

Слободен печат
Осудена за убиство на жена додека возела пијана, Локејн го одлежала своето време и ги поминала следните пет години како модел-граѓанин, соочувајќи се со своето...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Се чувствував виновен и длабоко посрамотен“: Ентони Хопкинс призна зошто му се препуштил на алкохолот

Слободен печат
Актерот Ентони Хопкинс во младоста пиел многу, и како што изјави и самиот, буквално паднал во катастрофа. Зборувајќи за „Sunday Times“, актерот призна дека се...
Здравје Магазин Магазин слајдер Храна

Здрава храна: Зошто треба почесто да јадете фава грав

Слободен печат
Фава гравот познат како боб е кралот меѓу останатите видови грав, а неговиот вкус е многу посладок и побогат. Со оглед дека популарноста на бобот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Хари и Меган се откажаа од социјалните мрежи, а објаснија и зошто

Слободен печат
Неколку месеци откако ја известија јавноста дека го бојкотираат Фејсбук, принцот Хари и Меган Маркл сега одучија во целост да се откажат од користењето на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Зошто имаме двајца татковци? Еве како Рики Мартин им одговорил на синовите на ова прашање!

Слободен печат
Пејачот Рики Мартин е во брак со дванаесет години помладиот Џозеф, а тие двајца имаат четири деца кои им ги роди сурогат мајка. Кога Матео...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Дури по седум години Клуни објасни зошто 14 најблиски пријатели ги почастил со по еден милион долари

Слободен печат
Славниот актер за магазинот „GQ“ ја потврди оваа дарежлива приказна… Американскиот актер Џорџ Клуни (59) е навистина добар пријател, пренесуваат странските медиуми. Имено, актерот во...