ТАЈНАТА НОЌ КОГА МУ ПЕЕШЕ НА КЕНЕДИ Мерлин Монро носеше долг фустан, а под него... (ФОТО+ВИДЕО) - Слободен печат

ТАЈНАТА НОЌ КОГА МУ ПЕЕШЕ НА КЕНЕДИ Мерлин Монро носеше долг фустан, а под него… (ФОТО+ВИДЕО)

Филмската дива Мерлин Монро му ја отпеа „Среќен роденден, господине претседателе“ на американскиот лидер Џон Ф. Кенеди, а се појави во долг фустан, под кој всушност не носеше долна облека.

Мерлин му пееше на Настанот за собирање на средства на Демократката партија во Њујорк неколку денови пред неговиот 45 роденден во мај 1962 година, што покрена и гласини во кои се наведуваше дека таа има некаква врска со Кенеди и неговиот брат Роберт.

Анегдотата за Мерлин откриена во новата книга потекнува од колумнистката Маурин Довд, која им кажала на писателите на книгата, Еш Картер и Сем Кашнер, што и пренеел нејзиниот пријател за вечерата.

Ми кажа: Стоев веднаш зад Мелин кога му ја отпеа роденденската песна на претседателот и се случи навистина чудна работа. Нејзиниот фустан се помрдна во моја корист и тогаш забележав дека навистина не носеше долна облека“, изјави Маурин.

Овој фустан беше продаден на аукција во Лос Анџелес за вртоглави 4,8 милиони долари во 2016 година.

Прочитај повеќе

Најбрзиот човек на светот ќе стане татко: „Кралот или кралицата доаѓа“ (ФОТО)

Слободен печат

Славната манекенка Карли Клос трпела тортура од семејството на милијардерот поради верата!

Слободен печат

Тајната за прекрасната коса на Џенифер Анистон е во шампон за коњи! (ФОТО)

Слободен печат

Му го скршила срцето, а не стигнал да ја испрати на вечното почивалиште: Тома ѝ испратил букет бели рози и ја напишал најтажната песна! (ВИДЕО)

Слободен печат

Во брак се 64 години и имаат преку 100 внуци, а ги памтат родендените на сите! (ФОТО)

Слободен печат

Ана Николиќ отпатува во Мароко да сними спот, но не ги заборави обожавателите! Им испрати жешка фотка! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

one × five =

Прочитај повеќе

Прва фотографија по породувањето: Српската пејачка Сека Алексиќ не ја симнува насмевката од лицето, а погледнете што напиша за малиот Јован! (ФОТО)

Слободен печат

Не сте виделе ваква баба: Има 63 години, а изгледа како да има 23! (ФОТО)

Слободен печат

Девет работи кои ќе ви се случат доколку се впуштите во врска со најдобриот пријател!

Слободен печат

Кој би рекол: Познатиот актер ги допирал, ги гризел…. (ФОТО)

Слободен печат

Марија Шерифовиќ ја преработи една од најубавите песни на Оливер Драгоевиќ (ВИДЕО)

Слободен печат

Дознајте кој хороскопски знак е вашата сродна душа!

Слободен печат