6 C
Скопје

Tag : роденден

Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Како вистинска лавица дочека уште еден роденден: И покрај тешката болест, актерката не се предава и сè уште верува во чудо!

Слободен печат
Нејзината мачна борба со канцерот на дојка трае веќе неколу години, но актерката не се предава… Шенон Доерти, која е најпозната по улогата на Бренда...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Роберто Кавали (80) не жали пари за 47 години помладата девојка: За нејзиниот роденден тој ѝ подарил остров!

Слободен печат
Поради огромната разлика во годините, сите им предвидуваа крај на врската. Лина ја нарекоа спонзоруша бидејќи е во врска со Роберто Кавали кој според годините...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Џенифер Анистон зачудена како еден од нејзините „Пријатели“ не старее

Слободен печат
Џенифер Анистон на својот Инстаграм профил му го честиташе роденденот на долгогодишниот пријател и колега Пол Руд. 52-годишната актерка објави неколку заеднички фотографии, а на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Нора Шаќири со емотивна објава по повод роденденот на синот Ијан: Година полна со радост, солзи и непреспиени ноќи

М.Р
Актуелната в.д директорка на Театар Комедија, а притоа позната на јавноста од ТВ екраните, Нора Шаќири – Марковиќ заедно со нејзиниот сопруг, музичарот Марко го...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Аделина Тахири Марков го прослави 29 роденден во својот дом: Многу балони и изненадувања од нејзиниот сопруг и синот Јон

М.Р
Нашата позната пејачка Аделина Тахири, на својот инстаграм – профил објави прекрасни фотографии направени во нејзиниот дом по повод 29 роденден кој го прослави вчера...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Сузана Турунџиева ѝ го честиташе роденденот на својата мајка со зборовите на Атиџе: Мајката и цел живот на грб да ја носиш, пак должен ќе ѝ останеш…

М.Р
Хероината од филмот „Медена земја“ Атиџе, последната жена – одгледувач на диви пчели во Европа, живееше сама со својата мајка се до нејзината смрт. Како...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Сергеј Ќетковиќ скршен од болка: Наместо да го прослави роденденот, тој ја погреба својата мајка

Слободен печат
Пејачот Сергеј Ќетковиќ кој пред неколку дена наполни 45 години поминува низ, веројатно, најтешкиот период во животот. Мајката на познатиот пејач починала од последиците на...
Вести Свет

Џо Бајден му честиташе 90-ти роденден на Михаил Горбачов

Слободен печат
Американскиот претседател Џо Бајден денеска му го честиташе 90. роденден на поранешниот претседател на некогашниот Советски Сојуз, Михаил Горбачов, истакнувајќи го неговиот придонес за побезбеден...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Елена Ристеска и го честиташе роденденот на нејзината мајка со фотографии полни спомени

М.Р
На својот инстаграм – профил, нашата пејачка Елена Ристеска, сподели фотографии од нејзината приватна галерија креирајќи уникатна честитка по повод роденденот на нејзината мајка.  ...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Џенифер Лопез им го честита роденденот на нејзините деца: „13 години откако ги носев во рацете сред снежна бура“

Слободен печат
Американската поп-пејачка Џенифер Лопез (51) на социјалните мрежи објави видео во кое позира со своите деца, а по тој повод објави многу емотивен опис, со...