Tag : фустан

Магазин Магазин слајдер Сцена

Ирина Шајк одговори на гласините за бременоста: Тесниот црвен фустан мамеше погледи на секој чекор! (ФОТО)

Слободен Печат
Медиумите деновиве беа преплавени со вести за тоа дека манекенката Ирина Шајк можеби е бремена. Прекрасната Русинка веќе со денови носи широка гардероба, а на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Еден од најдобрите модни моменти на Ева Лонгорија бил сосема случаен! (ФОТО)

Слободен Печат
Да не беше светот погоден од пандемијата на коронавирусот, деновиве ќе се одржеше Канскиот Филмски Фестивал. Ева Лонгорија (45) се присети на ова гламурозно случување...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Фустанот кој стои совршено на секоја фигура е апсолутен хит ова лето! (ФОТО)

Слободен Печат
Фустаните чии крој потсеќа на кошула, се апсолутен хит веќе некое време. Веднаш штом се појавија ги освоија срцата на многу жени, а за тоа...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кејт Мидлтон во пролетниот фустан кој е сон на секоја жена! (ФОТО)

Слободен Печат
Сопругата на принцот Вилијам се вклучи во емисијата „This Morning“, која ја води познатиот водителски пар Холи Вилоуби и Филип Скофилд, за да ја претстави...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Џулија Робертс го покажа фустанот што требаше да го носи на Мет галата и прослави со чаша шампањ во тоалетот! (ФОТО)

Слободен Печат
Иако требаше да биде одржана на 4 мај, оваа година елитната Мет гала 2020 е одложена на неодредено време. Поради пандемијата од коронавирусот, гала забавата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Легендарниот фустан на принцезата Дијана кој го одбележа нејзиниот развод од принцот Чарлс и ја занеме јавноста! (ФОТО)

Слободен Печат
Фустанот на принцезата Дијана од Мет галата во 1996 година привлече неверојатно внимание, а за истиот се зборува и ден денес. Овогодинешното елитно случување Мет...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Гол грб, а фустанот проѕирен: Цеца објави провокативна фотографија, но позата која ја направи… (ФОТО)

Васко Спасоски
Фолк-ѕвездата Цеца Ражнатовиќ деновите ги поминува во својот дом во белградската населба Дедиње, а од време на време своите обожаватели ги радува со некоја нејзина...
Магазин Сцена

Само Јелена Карлеуша има храброст да облече ваков фустан! (ФОТО)

Васко Спасоски
Ако некоја пејачка има храброст да го облече „најголиот“ фустан тоа е дефинитивно контроверзната Јелена Карлеуша.  Атрактивната српска пејачка со своите следбеници на Инстаграм сподели...
Забава Магазин Магазин слајдер

Ќерката на Здравко Чолиќ ги „запали“ социјалните мрежи со фотографија во мрежасти хулахопки! (ФОТО)

Васко Спасоски
Здравко Чокиќ (68) може да се пофали со две преубави наследнички. Уна и Лара, а повозрасната Уна веќе некое време го привлекува внниманието на социјалните...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ваква фотка никој не очекуваше од неа: И Андријана Јаневска знае да биде секси! (ФОТО)

Васко Спасоски
Ако објавеше ваква фотoграфија некоја нејзина колешка немаше да бидеме воопшто изненадени, но да бидеме искрени не очекувавме ниту ние, а веруваме ниту нејзините обожаватели...