Tag : кенеди

Жена Магазин Магазин слајдер

Облечете се женствено како Џеки Кенеди: Ваквиот стил никогаш не излегува од мода! (ФОТО)

Слободен печат
Без оглед на летните трендови, стилот на Џеки Кенеди Оназис беше и остана еден од ултимативните формули за шик жешки денови. Таа е особено позната...
Вести Свет

Продолжува проклетството на Кендиеви: Пронајдено телото на внуката на Кенеди, се трага по нејзиниот 8-годишен син (ВИДЕО)

Слободен печат
Полицијата го пронајде телото на внуката на покојниот Роберт Ф. Кенеди, Мејв Кенеди Таунсенд Мекин (40), а сѐ уште се трага по нејзиниот осумгодишен син....
Вести Свет

Најдено телото на внуката на Роберт Кенеди, потрагата по нејзиниот син продолжува

Слободен печат
Пронајдено е телото на Маеве Кенеди Таунсенд Мекин, внуката на Роберт Ф. Кенеди која минатиот викенд со синот се удави во Мериленд во САД. Маеве...
Еспресо Шоу биз

ТАЈНАТА НОЌ КОГА МУ ПЕЕШЕ НА КЕНЕДИ Мерлин Монро носеше долг фустан, а под него… (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Филмската дива Мерлин Монро му ја отпеа „Среќен роденден, господине претседателе“ на американскиот лидер Џон Ф. Кенеди, а се појави во долг фустан, под кој...
Ви Препорачуваме Жена Магазин

Политичари кои биле ПОАКТИВНИ ВО КРЕВЕТ отколу во политика (ФОТО)

Слободен печат
Прељубничките афери во високата политика постојат секогаш, но прељубите на Бил Клинтон биле толку бројни, сочни и јавни што му ја обележиле кариерата. Во текот...
Вести Свет

Убиецот на Роберт Кенеди избоден во затвор во Сан Диего

Слободен печат
Сирхан Сирхан, кој поради убиството на братот на некогашниот американски претседател и сенатор Роберт Кенеди служи затворска казна, бил хоспитализиран, откако друг затвореник го избодел...
Вести Свет

Почина детективот кој требаше да го спроведе убиецот на Кенеди до затвор: Беше врзан за Освалдо, а одеднаш се појави човек со пиштол! (ВИДЕО)

Слободен печат
Џим Лавел, детектив од Далас кој со лисици се врзал за Ли Харви Освладо во неуспешниот обид да го заштити, два дена откако тој го...
Ви Препорачуваме Еспресо Жена Магазин Шоу биз

АФЕРА ШТО ЈА ОДНЕСЕ ВО СМРТ: Сите тајни за животот и смртта на Мерилин Монро (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
На 5 август 1962 година Мерилин Монро е пронајдена мртва. Важи за светски секс симбол и за една од најпосакуваните жени, но пред Мерилин Монро,...
Вести Свет

Проклетството продолжува: Внуката на Кенеди пронајдена мртва

Теодора Циклевска
Внуката на поранешниот американски сенатор Роберт Франсис Кенеди, Саоирс Кенеди Хил (22) е пронајдена мртва во семејната куќа во Кејп Код, пишуваат странските медиуми. Се...