Петар Ренџов до Шилегов: Како ја избравте оваа музичка катастрофа да пее на плоштад?

Реакцијата на музичарот Петар Ренџов доаѓа по најавата на скопскиот градоначлник Петре Шилегов дека познатиот музичар Дино Мерлин ќе ги забавува скопјани на плоштадот за прославата на Нова година.

Тој во коментарите за неговата објава споделена на Фејсбук доби огромна поддршка од истомислениците. Ви ја пренесуваме неговата реакција во целост…

ПОЛУДЕВ !!!!!! ПРОТЕСТИРАМ !!!!!!!!
На ТВ24 вести прочав за нова година ДИНО МЕРЛИН ке ги забавува Скопјани !!!
Градоначалнику Петре Шилегов ве молам да ни објасните со каква идеа, морал, памет , на кој начин ја одбравте оваа музичка катастрофа и ни ја натурате на плоштад за новогодишната вечер? Како да им објаснам на моите деца кој е, што пее, на кој јазик Дино Мерлин , !
Па каква е оваа интелектуална беда во Собранието на град Скопје, каква порака ни праќате на нас граѓаните ?
Ако не знаете, должни сте да прашате било која музичка или културна институција да ве упатат дека естетиката е погрешно направена по сите канони и музички стандарди
!!! ПРОТЕСТИРАМ !!!! ПРЕДВОДНИЦИ НА ГРАЃАНИТЕ , НЕ НИШТИТЕ КУЛТУРНО , ДУХОВНО ЕМОЦИОНАЛНО !!!!

Прочитајте и...  Царовска: Она што го слушнавме од Јанушев ги вознемири сите жени во државата

Прочитај повеќе

Силјановска говори за сексот и привлечноста на мангупите (ВИДЕО)

Слободен печат

Новинарка на Си Ен Ен ограбена во јавување во живо: Додека известуваше за водостојот, крадец ѝ извлече нож (ВИДЕО)

Слободен печат

Општина Дебар: Последиците од Ковид-19 ќе се зголемуваат со застрашувачки тренд

Слободен печат

„Ер Франс” укинува 7.500 работни места

Слободен печат

Пакистанскиот министер за надворешни работи позитивен на коронавирус

Слободен печат

Биле во брак 53 години, а потоа и двајцата починале од коронавирус, држејќи се за раце (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мицкоски: Уверен сум дека народот ќе му го заврти грбот на Зоран Заев (ВИДЕО)

Слободен печат

Отворање на нов независен Театар „Златен елец“ во Скопје

Слободен печат

Поранешен директор на АИ за Турција осуден на шест години затвор поради тероризам

Слободен печат

Силјановска: На 15 јули мора да се стави крај на катастрофалното владеење на СДСМ

Слободен печат

Мицкоски: Луѓето се незадоволни од живејачката, луѓето сакаат промени

Слободен печат

Заев: Николовски бандит невиден, само Милошоски е поголем бандит од него (ВИДЕО)

Слободен печат