3 C
Скопје

Tag : година

Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

ВИДЕО: Филмските критичари го прогласија „Nomadland“ за најдобар филм во 2020 година

Слободен печат
Престижното американско Национално здружение на филмски критичари ја прогласи драмата „Nomadland“ на режисерката Клое Зао за најдобар филм во 2020 година. „Nomadland“ според изборот на...
Вести Регион

Во Словенија збор на 2020 година е карантин

МИА Агенција
Центарот за истражување при Словенечката академија на науките и уметностите соопшти дека збор во 2020 година е „карантин”, а потоа следад „бициклизам” и „14 дена”....
Вести Ви Препорачуваме Економија

Колапс на туризмот и угостителството во 2020 година

МИА Агенција
Изминатава 2020 година ќе заврши со преку 70 проценти пад на прометот во туризмот и угостителството. Компаниите бараат посебни мерки за поддршка од државата за...
Вести Македонија

Сара и Матеј најчести имиња во 2020 година

МИА Агенција
Сара е најчестото женско, а Матеј најчестото машко име што граѓаните во земјава им го давале на своите новородени деца во текот на оваа година....
Вести Македонија Слајдер

Ја испраќаме старата 2020 и ја пречекуваме новата 2021 година

МИА Агенција
Стотици милиони луѓе во светот вечер во семејна атмосфера, во домовите ќе ја испратат 2020 и ќе ја пречекаат Новата 2021 година. Годинава кај нас...
Вести Македонија Слајдер

Во родната Струмица Заев ќе ја прослави Новата Година

Премиерот Зоран Заев Новата Година ќе ја прослави дома, во родната Струмица, изјави тој во вечерашното гостување во емисијата на Канал 5 „Само вистината“. Во...
Вести Македонија Слајдер

Очекувања, препораки и прогнози за Македонија во 2021 година

МИА Агенција
„Кои се очекувањата, препораките и прогнозите за Македонија во претстојната година?” беше темата на денешната конференција што се одржа во организација на  ЦИВИЛ. Учесниците на...
Вести Македонија

Избрани најдобрите трговски објекти во Скопје за 2020 година

МИА Агенција
Град Скопје и Агенцијата SWOT Research, ги избраа најдобрите трговски објекти во Скопје, во повеќе дејности, во рамките на традиционалната манифестација „Месец на трговијата 2020″,...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

ВИДЕО: Премиерата на филмот за Арета Френклин одложена за летото 2021 година

Слободен печат
Премиерата на филмот „Respect“ за славната пејачка Арета Френклин веќе втор пат е одложена, а новиот датум е 13 август 2021 година, дури една година...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Театрите на Бродвеј под клуч најмалку до крајот на мај следната година

Слободен печат
Театрите на Бродвеј ќе останат затворени барем до крајот на мај 2021 година, соопшти денеска здружението Бродвеј лига. Тоа е нов сигнал дека следната сезона...