Tag : пее

Живот Магазин Магазин слајдер

Кој сака да пее, секогаш ќе најде песна – Моќни шпански цитати кои секој треба да ги прочита!

Слободен печат
Мала доза на мудрости која можеби ќе успее да ви ги отвори очите…   Не е важно да ви аплаудираат кога ќе влезете, туку да...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Во вилата на Ражњатовиќ се слави на големо! Трубачи влегоа во домот, Цеца игра на маса и пее на цел глас, Вељко ја кити музиката со пари (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
– Ова за мене и семејството е еден од најсреќните денови во животот!, изјави Цеца. Трубачите влегоа во семејниот дом на Ражњатовиќ, гордиот татко Вељко...
Забава Магазин Магазин слајдер

Малку поинакво дуо: Додека газдата свири гитара, хаската е пратечки вокал (ВИДЕО)

Слободен печат
Дека кучињата ги имитираат своите газди, сме виделе многу пати, но ова распеано куче не остави без текст. Момчето на гитара ги пее своите омилени...
Живот Магазин Магазин слајдер

Навистина чудно: Мајките делфини им пеат на своите бебиња во стомакот!

Васко Спасоски
Делфините се едни од најпаметните животни на планетата и поради тоа тие не престануваат да изненадуваат. Неодаменшно истражување покажа дека мајките делфин им пеат на...
Вести Еспресо Скопје Шоу биз

Петар Ренџов до Шилегов: Како ја избравте оваа музичка катастрофа да пее на плоштад?

Слободен печат
Реакцијата на музичарот Петар Ренџов доаѓа по најавата на скопскиот градоначлник Петре Шилегов дека познатиот музичар Дино Мерлин ќе ги забавува скопјани на плоштадот за...
Вести Ви Препорачуваме Регион

Министер ѝ диригираше, а таа пееше на цел глас: Колинда Грабар-Китаровиќ се опушти во Њујорк

Слободен печат
Хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ на дружењето со луѓето од постојаната мисија на Хрватска при Обединетите нации (ОН) во Њујорк, во добро засположение запеа и се...
Еспресо Шоу биз

Иако ги откажа сите настапи во Македонија, Тамара сепак ќе пее во Данска, Германија и Шпанија

Слободен печат
По скандалот со химната и јавното извинување Тамара ги откажа концертите во Охрид и Прилеп, но таа сепак ќе настапува низ Европа. Поради погрешното интонирање...
Еспресо Шоу биз

Мараја Кери се согласила да ја пее „Кен Ли“ на својата турнеја: Пејачката го објавила познатото ХИТ ВИДЕО на друштвените мрежи (ВИДЕО)

Слободен печат
Да се потсетиме, оваа верзија од песната „Without You“ на Мараја Кери ја прослави Бугарката Валентина Ивановна Хасан во бугарскиот „Идол“. Пред околу десетина години...