Tag : шилегов

Вести Ви Препорачуваме Македонија

Градоначалникот Шилегов е позитивен на коронавирус

Слободен печат
Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов на својот фејсбук профил напиша дека е позитивен на коронавирус. „Почитувани, би сакал да ве известам дека и покрај сите...
Вести Македонија

Шилегов викендот го минал во Маврово, советниците од ВМРО-ДПМНЕ бараат оставка од него

Слободен печат
Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ бара од градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, да си даде оставка бидејќи тврдат, покрај морална, има и кривична одговорност затоа што...
Вести Македонија

Шилегов: „Големата сензација” на ДПМНЕ, затоа државата ни е на ова дереџе

Слободен печат
Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов на својот Фејсбук профил ги објави теренските возила кои сега се користат за потребите на депонијата Дрисла и објави...
Вести Скопје Слајдер

Шилегов: Добро утро Скопје, oва е твојот нов булевар АСНОМ (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат
Градоначалникот Петре Шилегов на својот Фејсбук профил утрово објави фотографии од булеварот АСНОМ во општина Аеродром кој од денеска ќе биде отворен за сообраќај. „Добро...
Вести Македонија

Шилегов до Нелоски: Ве пуштиле во емисија без минимално познавање

Слободен печат
-Почитуван Нелоски, немате минимално знаење и познавање, ве пуштиле тука без информации- рече Шилегов. На што Нелоски возврати дека нема да ја коментира елементарната некултура...
Вести Скопје

Шилегов: Стигнаа седум од 33 автобуси на ЈСП

Слободен печат
Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов на својот фејсбук профил соопшти дека денеска стигнале седум од 33-те автобуси за Јавното сообраќајно претпријатие (ЈСП) – Скопје....
Вести Скопје

ВМРО-ДПМНЕ му поднесе пријави на Петре Шилегов

Слободен печат.
Советничката група на ВМРО ДПМНЕ поднесе пријави до Државен завод за ревизија, Финансова полиција и Државната комисија за спречување на корупција против градоначалникот на Град...
Вести Македонија Слајдер

Шилегов за Мисајловски: Тој е шалабајзер, тој не е политичар

Слободен печат
Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов во денешното гостување на ТВ 24 рече дека техничката влада е влада за организација на избори. Доколку не постојат услови...
Вести Скопје

Шилегов: Додека сум градоначалник на плоштадот нема да никне зграда

На површина од 5000 квадратни метри и инвестиција од 33  милиони денари е уреден просторот во центарот на Скопје, на потегот од плоштадот кон влезот...
Вести Македонија

Чулев: Ако чесното, а не криминално работење за Шилегов е „лудо“, тогаш може да ме нарекува така

Слободен печат
Откако скопскиот градоначалник Петре Шилегов на вчерашната прес-конференција за новинарите одговарајќи на новинарско прашање за вчерашниот инцидент на Вардариште, каде беа претепани двајца инспектори на...