Tag : плоштад

Вести Економија

Спасовски: Градиме инфраструктура за сите и во вонредни околности (ВИДЕО)

Слободен печат
Градиме инфраструктура за сите и во вонредни околности со проекти од значење на локално, регионално и национално ниво. И во оваа нова реалност и криза...
Вести Свет

Илјадници луѓе протестираа против расизам на плоштадот во Рим

Слободен печат
На плоштадот во Рим денеска излегоа илјадници демонстранти на првиот голем протест против расизмот, носејќи заштитни маски и држејќи транспаренти на кои пишуваше „Црните животи...
Вести Скопје Слајдер

Град Скопје: Го демантираме небулозното тврдење на ВМРО ДПМНЕ

Слободен печат
Со големо жалење мораме да констатираме дека ВМРО ДПМНЕ и нивната советничка група во Град Скопје не знаат да разликуваат основни работи (тревник од плочник),...
Вести Скопје Слајдер

Градскиот плоштад во Скопје доби поинаков изглед (ФОТО)

Слободен печат
Плоштадот во центарот на Скопје доживеа реконструкција, со тоа што привремениот тревник се најде кај куќата на Мајка Тереза, а тревата е вештачка и обиколена...
Вести Скопје Слајдер

Коронавирусот го испразни Скопје (ВИДЕО)

Мирослава Бурнс
Мерките против коронавирусот го испразнија плоштадот и ГТЦ, при што намален интензитет на сообраќајот, намалена фреквенција на движење и брзање по скопските улици е стандардната...
Вести Свет

Плоштадот и Базиликата Свети Петар во Ватикан до 3 април ќе бидат затворени за туристи

Слободен печат
Плоштадот Свети Петар и истоимената базилика во Ватикан ќе бидат затворени до 3 април за посети на туристите и групи со водичи заради епидемијата од...
Забава Магазин Скопје

Пејачката Јелена Розга позира во центарот на Скопје (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат.
Минатата недела во Скопје се одржа 23. издание на Златна Бубамара на популарноста, а од регионалните ѕвезди, гостување и свој настап имаше хрватската поп пејачка...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

Скопје сè уште во новогодишен филм

Веќе еден и пол месец сме навлезени во 2020 година, но украсувањето на метрополата остава впечаток како да сме во пресрет на Новогодишната ноќ. Иако...
Еспресо Шоу биз

Ефто Пупиноски: И јас и Дино Мерлин наполнивме плоштади, ама јас пеев за 40 пати помала цена!

Слободен печат
Познатиот фолк-пејач Ефто Пупиноски преку фејсбук-статус порача дека е назадоволен од третманот на медиумите, со оглед на тоа дека и тој како Дино Мерлин го наполнил...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

Илјадници граѓани 2020 ја дочекаа на плоштад „Македонија“ со песните на Дино Мерлин

Двочасновна забава на присутните на плоштад „Македонија“ синоќа им приреди балканската музичка ѕвезда Дино Мерлин. Плоштадот беше претесен да ги собере илјадниците граѓани од земјава...