1 C
Скопје

Tag : плоштад

Вести Македонија Слајдер

ВИДЕО: И во Радовиш има како скопските „фраери“, што се возат со кола на плоштад

Слободен печат
Откако неодамна се појавија видео-снимки од луѓе што возат автомобили низ скопскиот плоштад, нов случај овојпат надвор од главниот град. Радовишанец по примерот на скопјани,објави...
Вести Македонија

Кејот од плоштад до Холидеј Ин ќе почне да се реконструира од јануари, најави Шилегов

Слободен печат
Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов денеска соопшти дека во текот на јануари Градот ќе започне со целосна реконструкција и обнова на просторот кај кејот на...
Вести Скопје

ФОТО: Полицијата го пронајде возачот кој со „Бентли“ влета на скопскиот плоштад и го казни со 45 евра

Слободен печат
Попладнево се случи инцидент на скопскиот плоштад, откако на социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како возило со марка „Бентли“ поминува низ...
Вести Скопје Слајдер

ВИДЕО I Автомобил „Бентли“ влета на скопски плоштад, пешаците панично се тргнаа настрана

Слободен печат
На социјалните мрежи се појави видео од скопскиот плоштад, на кое се гледа како возило со марка „Бентли“ поминува низ новогодишниот декор. На снимката може...
Вести Скопје Слајдер

ФОТО I Светна новогодишната елка на плоштад: Шилегов вели „потрошивме, но и заштедивме“

Слободен печат
Немаме право желбите на луѓето за подобро утре да им ги скратиме. Вечерва ја осветливме елката, но без музика, за да не привлекуваме многу внимание,...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

ВИДЕО: Шилегов ќе ги сели продавачите на книги на новиот мост, тие се противат

Соња Иванова веќе 40 години, секое утро во 8 часот ја отвора нејзината тезга со стари книги. Вели дека читањето е драстично променето во последните...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

Град Скопје од парк ќе се сели на плоштад

Град Скопје ќе распише јавен оглас преку кој ќе прибира понуди за купување деловен објект во строгиот центар на Скопје, односно во Мал Ринг, каде...
Вести Скопје

Отворен првиот плоштад за велосипеди во Скопје (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат
Во рамки на Транспортниот центар во Скопје денеска беше отворен првиот плоштад за велосипеди – Велоштад. Велоштадот покрај држачите за безбеден паркинг на велосипеди и...
Вести Култура

Пренамена во центарот на Струмица: Досега скривница, отсега уметничка галерија

Слободен печат
Дел од градска скривница на плоштадот во Струмица, што досега се користеше за регистрација на бракови, ќе биде пренаменета во уметничка галерија. Како што информираат од...
Вести Македонија Слајдер

Серечи: Она што се случува на плоштадот во Скопје е прво поради незнаење, второ заради личните интереси

Слободен печат
На 110-годишнината од раѓањето на светицата Мајка Тереза, беше откриена спомен-плоча во спомен на нејзиниот живот и дело. Таа беше откриена во центарот на Скопје...