8 C
Скопје

Tag : елизабета

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Се огласи и кралицата Елизабета: „Тој беше моја сила и прибежиште, и јас и нашето семејство, но и оваа земја, му должиме многу“

Слободен печат
На официјалниот Инстаграм профил на британското кралско семејство денес е објавена порака по повод смртта на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета Втора. Во него...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Почина принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета

Слободен печат
Сопругот на британската кралица Елизабета Втора и војводата од Единбург, принцот Филип, почина на 99-годишна возраст. На 16 март тој бил отпуштен од болницата по...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралицата Елизабета за првпат во јавноста оваа година: Се појави во својата омилена боја и со омилената ташничка

Слободен печат
Ова јавно појавување на кралицата е прво од декември минатата година кога јавноста ја виде на домашната прослава, но и прво официјално откако започна пандемијата....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Необични работни позиции во Бакингамската палата: Човек – будилник, дегустатор или вработен кој ги разгазува чевлите на кралицата Елизабета

Слободен печат
Кралицата Елизабета, за да не пропушти ништо во луксузот во кој ужива, покрај редовната услуга, стилисти и чувари, има и неколку лица кои вршат многу...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Среќниот татко се пофали на симпатичен начин: Кралицата Елизабета го доби десеттото правнуче кое доби име по една посебна личност

Слободен печат
Голема причина за прослава во кралското семејство… Зара Тиндал, внуката на кралицата Елизабета Втора и принцот Филип и нејзиниот сопруг Мајк Тиндал станаа родители по...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Помина 28 дена во болница и сега изгледа вака: Првите фотографии од принцот Филип откако ја напушти болницата веднаш го обиколија светот

Слободен печат
Принцот Филип (99), војводата од Единбург и сопруг на кралицата Елизабета Втора, денес ја напушти болницата, а беше сликан од папараците на задното седиште од...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Не стивнуваат реакциите: Британците се бесни по интервјуто на Хари и Меган и од кралицата бараат само една работа

Слободен печат
Откако беше емитувано интервјуто со војводите од Сасекс, во кое беа изнесени сериозни обвинувања до кралското семејство, јавноста се подели. Додека едни се радуваат и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Принцот Филип ќе остане во болница по операцијата на срцето

Слободен печат
Принцот Филип, сопругот на британската кралица Елизабета Втора, останува на болничко лекување, откако тој беше изложен на „успешната операција“ поради проблеми со срцето. Откако првично...
Вести Свет Слајдер

Обраќање на кралицата Елизабета втора неколку часа пред објавувањето на Меган Маркал

Слободен печат
Британската кралица Елизабета денес го одбележа Денот на Комонвелтот само неколку часа пред американското интервју на нејзиниот внук, принцот Хари и неговата сопруга Меган, што...
Живот Магазин Магазин слајдер

Луди правила на кралскиот двор: Строгите протоколи мора да се следат, а персоналот мора да извршува неверојатни барања

Слободен печат
Секој ден мора да се подготват свежи оброци за кучињата на кралицата, со термометар мора да се мери температурата на чајот, како и да се...