• години

По 40 години повторно заедно: Членовите на групата „АББА“ се појавија пред фановите

Сите четири членови на култниот шведски бенд „АББА“ се собраа во четвртокот во Лондон за првпат од 1982 година на премиерната вечера на нивниот виртуелен спектакл „Voyage“. Шведските поп суперѕвезди – Бјорн Улвеус, Бени Андерсон, Агнета Фалцки и Ани-Фрид Лингстад ​​- последен пат во престолнината на Велика Британија се појавија заедно во 1982 година во …

По 40 години повторно заедно: Членовите на групата „АББА“ се појавија пред фановите Read More »