4.2 C
Скопје

Tag : години

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Невозможно е да погодите колку години имаат овие славни лица: Дали тие го пронашле еликсирот на младоста?

Слободен печат
Некои актери изгледаат премногу добро за своите години, па така всушност секој би се запрашал дали тие всушност успеале да го најдат еликсирот на младоста?!...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Пет години од смртта на музичкиот гениј Дејвид Боуви: Можеби го нема повеќе, но светот сè уште не го пушта целосно да замине

Слободен печат
Овој 10-ти јануари навршуваат пет години од смртта на Дејвид Боуви. Неговата музика и неговиот стил остануваат незаборавени засекогаш, пишува DW. Шокот во музичкиот свет...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Хари Стајлс признал дека би бил во љубовна врска со жени – генерација на мајка му!

Слободен печат
Популарниот пејач Хари Стајлс е познат по тоа што сака постари жени, а тоа го признал во едно интервју од почетокот на неговата кариера.  ...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Дури по седум години Клуни објасни зошто 14 најблиски пријатели ги почастил со по еден милион долари

Слободен печат
Славниот актер за магазинот „GQ“ ја потврди оваа дарежлива приказна… Американскиот актер Џорџ Клуни (59) е навистина добар пријател, пренесуваат странските медиуми. Имено, актерот во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: По пет години врска, веренички прстен на раката на Гвен Стефани

Слободен печат
По пет години забавување, Гвен Стефани и Блејк Шелтон се верија. Шелтон денес ја запроси пејачката, а таа прифати и веднаш постави фотографија со прстен...
Живот Магазин Магазин слајдер Сцена

Албанскиот принц стана татко: На приновата чекаше четири години, а таа се роди на многу важен ден

Слободен печат
Единствениот наследник на последниот крал на Албанија, Зогу Први, принцот Лека и неговата сопруга Елиа станаа родители. Принцот Лека е горд татко на својата штотуку...
Жена Магазин Магазин слајдер Некатегоризирано

Д-р Горан Николов: Метаболизмот и брзата храна – виновници за дебелеење кај жените после 30-та година од животот

Слободен Печат
Во четвртата деценија жените се жалат на вишок килограми, поради што потполно треба да се избегне прејадувањето, земањето грицки, пецива, калорична и мрсна храна. Повеќето жени...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

По седум години пауза „Dexter“ се враќа на малите екрани

Слободен печат
Во текот на осум сезони серискиот убиец и полицискиот форезничар Декстер ги освои срцата на милиони фанови, а одлична вест за нив е дека Декстер...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Зар некој може да те замени? 13 години без Тоше Проески

Слободен печат
Една од најголемите македонски музички ѕвезди на денешен ден во 2007 година трагично го загуби животот во сообраќајна несреќа на само 26 години. Тоше зад...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Пред 30 години беше емитувана првата епизода од „Беверли Хилс“ – Ѕвездите од серијата се присетија на годишнината (ФОТО)

Слободен печат
На 4-ти октомври 1990 година беше емитувана првата епизода na легендарна серија „Беверли Хилс, 90210“. На јубелејната годишнина се присетија ѕвездите од ова остварување… Актерката...