-2 C
Скопје

Tag : светски

Забава Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Дејвид Гета и Сиа создадоа нов светски хит (ВИДЕО)

Слободен печат
Светски познатиот диџеј Дејвид Гета и пејачката Сиа ја израдуваа публиката со спотот за песната „Let’s Love“… Низ песната се протега звук од 80-те, а...
Ви Препорачуваме Живот Магазин Магазин слајдер

Почина најстариот човек на светот – Ги преживеал двете светски војни и апартхејдот, шпанскиот грип му го покоси семејството, а него коронавирусот

Слободен печат
Фреди Блом од Јужноафриканската Република, за кој се веруваше дека е најстариот човек на светот, почина денес на 116 годишна возраст. Документите на Блом покажуваат...
Вести Економија Слајдер

Седум недели ниска вредност на доларот во однос на другите светски валути

На светските берзи вредноста на доларот бележи намалување на вредноста во однос на другите валути и тоа веќе седум недели по ред, случај кој не...
Вести Економија

Епл највреден светски бренд според Форбс

Слободен печат
Според најновата листа на Форбс највредни светски брендови, на првото место, како и минатата година се најде Епл, чија вредност се проценува на 241,2 милијарди долари. Гугл...
Живот Забава Магазин Магазин слајдер Технологија

За љубителите на виното: Апликација за светски искуства и сортни вкусови

Слободен печат
Пандемијата од Коронавирусот влијаеше на намалената посета на рестораните и баровите. Со оглед на тоа што голем дел на генерации уживаат преку Интернет услугите, оваа...
Живот Магазин Магазин слајдер Ретро

Најпознатите светски романи напишани за приближно еден месец

Слободен печат
Ви изгледа прекратко да напишете роман за само триесет дена. Но, тоа не е невозможно… Овие десет писатели ги напишаа нивните најпознати дела за околу...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Дали ова е најзгодниот светски пар? Никол и Том ги покажаа своите обликувани тела на плажа (ФОТО)

Слободен печат
Пејачката и спортистот вредно работат на своите тела… Членката на групата „The Pussycat Dolls“ Никол Шерцингер ужива во романсата со Том Еванс, поранешен репрезентативец на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Тамара Еклстон на Инстаграм објави фотографија од одморот во Хрватска за кој пишуваат бројни светски медиуми

Слободен печат
Иако Петра Еклстон одлучи да го ограничи пристапот до нејзиниот профил на Инстаграм, нејзината сестра Тамара и понатака има јавен профил на кој ја следат...
Вести Економија

Горивата од ноќеска со нови, повисоки цени

Слободен печат
Регулаторната комисија за енергетика ја донесе одлуката за движењето на цените на нафтените деривати за престојната недела до идниот понеделник кога ќе биде извршена нова...
Вести Свет

„Нема да има втор бран“: Водечки светски вирусолог открива на што треба да се придржуваме

Слободен печат
Водечкиот германски и светски вирусолог, Кристијан Дростен, експерт за корона вирусот и еден од авторите на тестот за САРС, смета дека имунитетот стекнат поради претходно...