25.8 C
Скопје

Tag : познати

Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Анкетите покажаа: 10-те најубави познати жени со 40+, а некои и постари…

Слободен печат
Џенифер Лопез (51) е избрана за најубава позната жена која има повеќе од 40 години, а остатокот од листата веројатно ќе ве изненади… Естетската клиника...
Магазин Магазин слајдер Сцена

На 16 години го исфрлиле од училиште, живеел во приколка и бил осомничен за убиство: 8 помалку познати факти за легендарниот Џим Кери

Слободен печат
Џим никогаш не престанал да верува во себе и да се труди, а награден е и со светска слава и титула за еден од најдобрите...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Зошто некои светски ѕвезди не сакаат да ги користат социјалните мрежи?

Слободен печат
Во денешно време е познато правилото „Кој нема профил на социјалните мрежи, тој исто како и да не постои“. Профилите на Инстаграм, Твитер и Фејсбук...
Регион

Ќе бидат објавени имињата на познати личности поврзани со Беливук

Горан Наумовски
Политичарите од власта и опозицијата биле во контакт со уапсениот водач на криминалниот клан Вељко Беливук, викан Беливук. Тие му овозможиле да го направи она...
Вести Регион

Албанија: Се вакцинираат познати личности од културата и политичкиот живот, постари од 80 години

МИА Агенција
Во Албанија продолжува вакцинацијата против Ковид-19, со којa до сега се опфатени околу пет илјади здравствени работници, и лица од домови за нега на стари...
Магазин Магазин слајдер Ретро Сцена

ФОТО | Познати кои заработуваат и после 50 години од смртта: Се појави листата со најплатените починати ѕвезди за 2020 година!

Слободен печат
Нивните најблиски веќе долги години добиваат пари кои овие ѕвезди „ги заработиле“ дури и по нивната смрт… Одделни светски ѕвезди ниту смртта не ги запрела...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО I Имаат повеќе од 60 години, а изгледаат подобро од било кога: За овие познати дами времето изгледа запрело!

Слободен печат
Врз основа на нивниот изглед никогаш не би погодиле колку години навистина имаат тие… Дали е до добрата генетика, правилната нега или естетската хирургија, не...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Невозможно е да погодите колку години имаат овие славни лица: Дали тие го пронашле еликсирот на младоста?

Слободен печат
Некои актери изгледаат премногу добро за своите години, па така всушност секој би се запрашал дали тие всушност успеале да го најдат еликсирот на младоста?!...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Како бебе го мачкале исклучиво со крема од кавијар – 5 помалку познати нешта за синот на Доналд и Меланија Трамп

Слободен печат
Барон Трамп е најмладото дете на Доналд Трамп и единственото дете кое тој го има со Меланија. Барон Вилијам Трамп е можеби најмалку познато дете...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Адриана Лима, Џесика Симпсон… Овие познати лица ја „чувале“ невиноста до бракот

Слободен печат
Иако за добар дел од нивната популарност е одговорен сексапилот, овие славни ѕвезди се воделе според традиционалните начела, па денес се гордеат со објавите дека...