-2 C
Скопје

Tag : познати

Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Како бебе го мачкале исклучиво со крема од кавијар – 5 помалку познати нешта за синот на Доналд и Меланија Трамп

Слободен печат
Барон Трамп е најмладото дете на Доналд Трамп и единственото дете кое тој го има со Меланија. Барон Вилијам Трамп е можеби најмалку познато дете...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Адриана Лима, Џесика Симпсон… Овие познати лица ја „чувале“ невиноста до бракот

Слободен печат
Иако за добар дел од нивната популарност е одговорен сексапилот, овие славни ѕвезди се воделе според традиционалните начела, па денес се гордеат со објавите дека...
Забава Магазин Магазин слајдер

Луксузни јахти вредни милиони евра: Новак ја нарекол по мајка му, Јариќ својата ја избирал со Адријана Лима, а луксузна јахта има и Саша Поповиќ…

Слободен печат
Не е тајна дека голем број од јавните личности сакаат во текот на летото да уживаат на скапоцени пловила. Цените на луксузните јахти воопшто не...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Овие холивудски ѕвезди се вистински „хорор“ за соработка: Кога славата ќе им „удри“ во глава!

Слободен Печат
На прв поглед холивудскиот свет делува толку совршен, точен, без ниту една мана, а големите ѕвезди угледни, културни и достојни на работата. Но, еве што...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Откриена формулата за долговечната љубов на познатите парови!

Слободен Печат
Истражувањата покажале дека некој од најдолговечните и најскладните бракови се склопени помеѓу партнерите кои биле пријатели пред да станат љубовници, а таа формула ја позајмиле...
Забава Магазин Магазин слајдер

Најчудните миленичиња на ѕвездите, од прасињата на Клуни и Сајрус до козата на Ловато и кобрите на Кејџ

Слободен печат
Многу од најпознатите лица од уметничкиот свет и шоубизнисот се ексцентрични, како во јавниот, така и во приватниот живот. Нивната ексцентричност се огледува и во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Овие девојки воопшто не личат на своите познати мајки: Грешка во генетскиот код! (ФОТО)

Слободен печат
Кога станува збор за генетската лотарија, никогаш не знаете што ќе добиете… Можеби ќе бидете копија на вашата мајка, а можеби повеќе ќе личите на...
Ви Препорачуваме Забава Магазин

Познатите Хрвати се во шок по земјотресот: Врескав од страв, сè уште се тресам!

Слободен печат
Силен земјотрес ова утро го погоди Загреб. Ги преплаши граѓаните, а меѓу нив и познатите Хрвати. Меѓу првите се јави на социјалните мрежи Ела Дворник....
Забава Магазин

Кајли Џенер приреди „луда“ забава за роденденот на Сторми (ФОТО)

Слободен печат
Ќерката на мејкап могулот Кајли Џенер, Сторми Вебстер, викендов наполни 2 години, а нејзината мајка и приреди луксузна роденденска забава. View this post on Instagram...
Еспресо Шоу биз

Вака познатите ѕвезди ги украсија своите домови за празниците! (ФОТО)

Слободен Печат
Украсување на божиќното дрво е една од најпопуларните традиции кои се поврзуваат со прославувањето на Божиќ, а во некои краеви и со прославата на Новата...