Tag : венчавки

Вести Свет

Загриженост во Норвешка: Најголем пад на бројот на венчавки од 1927 година

Слободен печат
Во Норвешка во 2020 година бројот на венчавки се намали за 19 проценти во споредба со претходната година, што е најголем пад од 1927 година....
Магазин Магазин слајдер Семејство

Дури ни пандемијата не им ги расипа плановите: Венчавки во доба на коронавирус (ФОТО)

Слободен печат
Пандемијата на коронавирус ги расипа плановите за венчавки на многу парови, но некои одбија да го дозволат тоа, пишува „Гламур“. Иако морале да се прилагодат...
Еспресо Магазин Семејство Хороскоп

Браковите склопени во 2020 ќе траат ЗАСЕКОГАШ: А еве кој ДАТУМ е особено добар за одење пред матичар!

Слободен печат
Оние кои во брачните води ќе запловат на овој датум среќата ќе ве следи во текот на целиот живот. Керолајн Фаулкнер, најпознатиот астролог во Британија,...
Еспресо Слободна ТВ Шоу биз

Најскапите венчавки во светот (ВИДЕО)

Слободен печат
Сте се запрашале ли некогаш колку чинат познатите, светски и славни венчавки? Еве го одговорот! Стапувате во брак со личност која ќе ја сакате и...