18 C
Скопје

Се заканија со тужба од 10 милиони – Телохранителот на најпознатиот брачен пар изнесе приватни детали во јавноста, страстите не се смируваат

Светската старлета Ким Кардашијан и нејзиниот сопруг Канје Вест му се заканија на поранешниот телохранител со тужба поради тоа што тој јавно изнесува интимни детали од нивниот приватен живот.

Имено, тие двајца тврдат дека Стив Старнули изнел низа лажни информации за нив, а со тоа го прекршил и договорот за доверливост на информации кои го потпишал пред да започне да работи за раперот.

instagram

Тој наведе дека Ким и Канје даваат беден бакшиш, но и тоа дека тие му биле едни од најомразените клиенти за кои работел.

Брачниот пар се закани со тужба од 10 милиони долари доколку Стив повторно јавно проговори за нивниот однос и живот, пренесува Дејли Мејл.

Станулис е поранешен полицаец кој работел за бројни ѕвезди.

Поврзани вести

Зејн Малик апелираше во врска со конфликтот во Газа: Ослободете ја Палестина!

Слободен печат

ФОТО | Кој би рекол дека има 55 години? Провокативните фотографии на Синди Крафорд го воодушевија светот!

Слободен печат

Кевин Гатри осуден на три години во затвор по сексуален напад врз негова колешка: Неговата ДНК е пронајдена на нејзината долна облека

Слободен печат

Тој го откри Бред Пит: Почина Божидар Николиќ, режисерот на култниот филм „Балкански шпион“

Слободен печат

Затворска казна бидејќи намерно кашлал кон поранешната сопруга и ја заразил со коронавирус

Слободен печат

Рок класа 2021: Тина Тарнер, Џеј Зи, „Крафтверк“, „Фу Фајтерс“ се неколкумина од новите членови на „Куќата на славните“

Слободен печат

Остави Коментар