Tag : канје вест

Магазин Магазин слајдер Сцена

По скандалите, испливаа сите тајни на Ким и Канје: Долго време не се заедно, а раперот децата ги гледа многу ретко и пати поради тоа! (ФОТО)

Васко Спасоски
Написите за проблемите во бракот на Ким Кардашијан Вест и Канје Вест ги полнат медиумите последниве две недели, откако контроверзниот рапер објави скандалозни твитови на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

По скандалот Канје Вест ја моли Ким за прошка: Јавно ѝ се извини на Твитер

Слободен печат
На твитер-профилот на Канје Вест е објавена порака со која тој ѝ се извинува на Ким Кардашијан, по твитовите со кои раперот „го закопа“ познатото...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ким Кардашијан конечно проговори за нервниот слом на Канје Вест: Немоќни сме, тој не е добро!

Слободен Печат
После неколку дена молк, Ким Кардашијан проговори за менталното здравје Канје Вест и неговиот нервен слом, откако раперот, а сега и кандидат за претседател на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Канје Вест не престанува да го шокира светот: Ким сакаше да ме однесе во лудница, нејзината мајка ја продала секс-снимката! (ФОТО)

Васко Спасоски
Американскиот рапер Канје Вест (43) го одржа првиот митинг во склоп на претседателската кампња, а неговото плачење на говорот дека сакал да ја „убие“ својата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Канје Вест се расплака на првиот претседателски митинг: Замалку ќе ја убиев својата ќерка! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Американскиот рапер Канје Вест го оддржа првиот митинг во склоп на претседателската кампања, а она што го изјави, изненади многумина. Вест најмногу внимание посвети на...
Вести Свет

Канје Вест и натаму во трката за претседател на САД, ќе се појави на ливчето во Оклахома

Слободен печат
Канје Вест платил 35 илјади долари надомест за да се кандидира како независен кандидат и ќе се појави на гласачкото ливче во сојузната држава Оклахома,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Раперот Канје Вест тврди дека бил заболен од Ковид -19 и открива како се излечил!

Васко Спасоски
Еден од најпознатите музичари во светот, Канје Вест кој неофицијално ќе се кандидира за претседател на САД, откри дека го прележал коронавирусот. Тој во интервју...
Вести Свет

Канје Вест планира на изборите да оди како независен кандидидат

МИА Агенција
 Американскиот рапер Канје Вест во интервју за изданието Форбс денеска изјави дека својата кандидатура за претседател на САД планира да ја објави како независен кандидат....
Вести Свет

Канје Вест најави кандидатура за претседателските избори во САД, но не презема никакви активности

Слободен печат
Американскиот рапер Канје Вест на Твитер најави дека ќе се кандидира на овогодинешните претседателски избори во САД, иако досега не презел активности во тој правец,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Канје Вест сака да биде претседател на Америка, Илон Маск го поддржа

Слободен печат
Иако сè уште не е јасно дали американскиот рапер Канје Вест навистина поднел формално барање за влегување во претседателската трка, но тој вчера на Твитер...