18 C
Скопје

Tag : канје вест

Магазин Магазин слајдер Сцена

Ким Кардашијан и Канје Вест вмешани во скандал со украдена римска статуа од Италија

Слободен Печат
Риалити ѕвездата Ким Кардашијан Вест е именувана во судски случај во кој се тврди дека учествувала во увоз на античка римска статуа за која американските...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Ким веќе се шета со новото момче, а Канје не ја вади бурмата од рака

Слободен печат
Додека старлетата и раперот се во процес на развод, се шпекулира дека Ким Кардашијан веќе има ново момче, а нејзиниот сè уште легален сопруг, Канје...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО: Носените патики на Канје Вест се продадоа за рекордни 1,8 милиони долари

Слободен печат
Патиките на Канје Вест, коишто раперот ги носеше на Греми наградите во 2008 година, се продадени за рекордни 1,8 милиони долари. Ова се првите патики...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО | Најскапиот пар досега: Носените патики на Канје Вест се продаваат со почетна цена од милион долари

Слободен печат
Познатиот рапер Канје Вест може да се пофали со луксузна колекција на преку 500 пара патики, а притоа и самиот е дизајнер на многу популарни...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Турболентниот живот на Канје Вест: Сѐ уште чувствува вина за смртта на неговата мајка

Слободен Печат
Кога ќе слушне дека луѓето го препознаваат по тоа што е сопруг на Ким Кардашијан, а тоа наскоро нема да биде релевантен факт затоа што...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Откриено што бара Канје Вест од Ким Кардашијан во документите за развод

Слободен печат
Канје Вест бара заедничко старателство над четирите деца со Ким Кардашијан која од него неодамна побара развод, известува TMZ. 40-годишната Ким во февруари поднесе барање...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Канје Вест склучил договор со „Netflix“ за документарен филм за неговиот живот

Слободен Печат
Риалити ѕвездата Ким Кардашијан по седум години брак поднесе барање за развод од раперот Канје Вест. Канје не чекаше долго, туку веднаш се впушти во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Канје Вест не планира да се разведе од Ким

Слободен печат
Канје Вест е свесен дека Ким Кардашијан поднела барање за развод минатиот месец, но не верува дека е сериозна во врска со тоа. „Тој не...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Канје Вест стана најбогатиот Афроамериканец во светот

Слободен печат
Раперот и претприемач Канје Вест (43) ја зголемил вредноста на своето богатство на 6,6 милијарди долари, пренесуваат американските медиуми. Според последните информации, Канје станал најбогатиот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ким веќе има додворувач: Повторно рапер, кој е пресреќен бидејќи Кардашијан е „слободна“

Слободен печат
По разводот на Ким со Канје, еден стар додворувач на ријалити ѕвездата веднаш „нападнал“ за да завземе место во нејзиното срце. Раперот Дрејк наводно фрлил...