Tag : јавноста

Магазин Магазин слајдер Сцена

Гвинет Палтроу ја изненади јавноста со признанието: Пиев 7 дена неделно, се поправив 6 килограми!

Слободен печат
Гвинет Палтроу ја изненади јавноста со неодамнешното признание како ги поминувала ноќите во карантин… Прославената актерка Гвинет Палтроу е позната како личност која води сметка...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Пред десет години Парис Хилтон предизвика гнев кај јавноста, а дури денес го објасни натписот на нејзината маица „Престанете да бидете сиромашни“

Слободен печат
Пред десет години пораката од нејзината маица „Престанете да бидете сиромашни“ го обиколи светот и предизвика вистински гнев кај јавноста… Парис Хилтон (40) дури денес...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралицата Елизабета за првпат во јавноста оваа година: Се појави во својата омилена боја и со омилената ташничка

Слободен печат
Ова јавно појавување на кралицата е прво од декември минатата година кога јавноста ја виде на домашната прослава, но и прво официјално откако започна пандемијата....
Забава Магазин Магазин слајдер

На продажба слика од Пикасо која во јавноста не е видена 40 години! Уметничкото дело на аукција се проценува на неколку милиони!

Слободен печат
Уметничкото дело „Femme au Beret Mauve“ од познатиот шпански уметник Пабло Пикасо, како што објавија странските медиуми, оди на аукција. Станува збор за слика што...
Хроника

Судењето за  „Организатори на 27 април” продолжи со изнесување на докази, јавноста исклучена  

МИА Агенција
Поради чување на тајна, за која постои опасност да стане општо позната, преку доказите изнесени од одбраната, за случајот ,,Организатори на 27 април”, јавноста,  на вториот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Ниско и сексистички: Џим Кери на удар на јавноста поради карикатурата на Меланија Трамп

Слободен печат
Актерот Џим Кери беше остро осуден на социјалните мрежи откако тој објави карикатура на поранешната прва дама на САД, Меланија Трамп. „Збогум, најлоша прва дамо....
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО+ФОТО | Џоан Колинс ја прими вакцината против корона и ѝ се обрати на јавноста: „Нема причина за грижа“

Слободен печат
Актерката Џоан Колинс, на која се сеќаваме по улогата на Алексис Колби во серијата „Династија“, откри дека се вакцинирала против Ковид-19. Имено, таа се огласи...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Најпопуларниот женски бенд се распаѓа – Една членка ја напушти групата?

Слободен печат
Џеси Нелсон исчезна пред повеќе од 2 недели од јавноста, а загрижените фанови на групата „Little Mix“ постојано прашуваат што е со неа. Иако албумот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Првпат во јавноста по поразот на изборите – Ликовите на Меланија и Доналд Трамп кажуваат сè!

Слободен печат
Трамп со намуртен израз на лицето со сопругата Меланија објави уште една своја должност… По поразот на претседателските избори Доналд Трамп мнгу пати се огласи...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Хари и Меган ја воодушевија јавноста со новиот портрет – Еден детаљ на раката на славната војвотка го украде целото внимание!

Слободен печат
Фотографија која крие тајна… Меган и принцот Хари го воодушевија светот со најновиот портрет кој е создаден пред само неколку дена. Откако го напуштија кралското...