Tag : Детали

Вести Македонија

УЈП: Детали за викенд без ДДВ (ЖИВО)

Слободен печат
Вршителот на должност директор на Управата за јавни приходи (УЈП), Фарук Омери на прес-конференција ќе изнезе детали за претстојниот „викенд без ДДВ“. Предлогот претпладнево мина во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Јас не ни знаев дека такви работи постојат“ – Помошничката откри пикантни детали од спалната на Џоли и Бред Пит

Слободен печат
Куќната помошничка која претходно работела кај актерите Анџелина Џоли и Бред Пит за американските медиуми открила неколку пикантни детали од спалната соба на една од...
Хроника

Детали за трагедијата во која загинаа двајца мигранти, а повреден беше и полицаец

Слободен печат
ОВР Радовиш поднесе кривична пријава против А.М.(23) од с.Кондово, општина Сарај, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „криумчарење на мигранти“ и  „тешки...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Холивудските актери откриваат детали од снимањето на секс сцените – Оливија Колман: Ставам воден сунгер помеѓу нозете

Слободен печат
Холивудските актери користат најразлични методи за да го направат снимањата на секс-сцените, што е можно попријатно. За дел од нив, некои актери јавно проговорија. Имено,...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Излегоа детали од книгата за Трамп: „Златен туш“, бивши љубовници и уцените на Путин

Слободен печат
Бившиот адвокат и близок соработник на Доналд Трамп, Мајкл Коен (53) објави исечоци од својата книга за Трамп во која открива некои прилично скандалозни работи...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Течат роковите за нова влада, партиите преговараат, но не соопштуваат детали

МИА Агенција
Течат роковите за формирање ново парламентарно мнозинтво и нова влада, поради што со засилено темпо се одвиваат преговорите меѓу политичките партии кои освоија пратенички места....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Детали за смртта на актерката Наја Ривера: „Го спасила синот, но не и себе“

Слободен печат
Длабочината на водата каде што е пронајдена Наја е меѓу 10 и 18 метри и таму имало многу дрвја. Нема знаци за насилна смрт ниту...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Детали од дневникот на Мајкл Џексон: Стравувал дека ќе го убијат, посакувал бесмртност и 20 милиони долари неделно

Слободен печат
Џексон за својот живот имал многу желби, но прераната смрт го спречи во остварувањето на истите… Починатиот крал на поп сцената, Мајкл Џексон, имал многу...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Детали од снимањето на „Пиратите од Карибите“: Зошто Џек Спароу има златни заби и кој актер ја одбил главната улога мислејќи дека филмот ќе биде промашување

Слободен печат
Франшизата „Пиратите од карибите“ е една од најуспешните во филмската индустрија, а од 2003 година и почетокот на снимањето, па се до денес секое ново...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Од целиот свет сокриле дури пет трагедии: Познатиот пар сподели потресни детали и расплака многумина на нивната годишнина (ФОТО)

Слободен печат
Еден од најпознатите готвачи на светот и неговата сопруга слават две децении љубов, а по тој повод открија дека не им било постојано совршено. Напротив,...