• пар

Голема трагедија: Брачен пар се удавил во езеро обидувајќи се да го спасат своето куче

Трагична судбина доживеа постара двојка во областа Лухан во Мендоза. Нилда Лусија Лараин и Педро Родригез, и двајцата на 67 годишна возраст, ги загубиле животите кога се обиделе да го спасат своето куче од езерото на една фарма. Телото на жената било извлечено во петокот вечерта, а нејзиниот сопруг во саботата наутро, пренесува „Tiempo de …

Голема трагедија: Брачен пар се удавил во езеро обидувајќи се да го спасат своето куче Read More »