18 C
Скопје

Tag : пар

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Славниот брачен пар прослави 33-годишнина од бракот „33 години со најдобриот пријател, мојот маж“

Слободен печат
Познатиот актер Том Хенкс и неговата сопруга Рита Вилсон во петокот прославија 33-годишнина од нивниот брак… Рита Вилсон на својот Инстаграм профил сподели нивна заедничка...
Живот Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Двајца британци си дале отказ од работа, го испишале синот од училиште и тргнале на пат околу светот

Слободен Печат
Млад брачен пар од Велика Британија Џеј и Клои Хамонд продале сè што поседувале, си дале отказ од работа, го отпишале нивниот синот Оливер од...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Како создадени еден за друг: Овие два знака се најидеалниот пар во зодијакот!

Слободен печат
Еве што вели хороскопот за овој љубовен пар… Многу астролошки истражувања тврдат дека два знака од зодијакот се како создадени еден за друг. Совршено се согласуваат, одлично се забавуваат кога...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Холивуд ги смета Бијонсе и Џеј Зи за најсилен музички пар: Пред 13 години имале неверојатна венчавка, а главниот мотив бил белиот цвет!

Слободен печат
Бијонсе и Џеј Зи се венчале на 4 април, 2008 година, без никаква помпа… И покрај многуте шпекулации, вистинските детали од венчавката испливаа во јавноста...
Живот Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Брачен пар со бебе живее во автобус, а ентериерот ќе ве остави без текст: Изгледа подобро од многу домови!

Слободен печат
Ѕирнете во необичниот дом на едно австралиско семејство… Животниот простор на младиот брачен пар Крис и Ваида од Австралија е несекојдневен. Тие заедно со бебето...
Живот Магазин Магазин слајдер Свет Семејство

ФОТО+ВИДЕО | Осумгодишната Мила е во љубовна врска со 13 годишно момче – Тоа е „најнормално“ за нејзината мајка

В.Т.
Украинската јавност е шокирана, откако полицијата започна да го истражува случајот со 8-годишната инфлуенсерка и детски модел Милана Мила Маханец, која е во љубовна врска...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Џеј Ло и Алекс се огласија по веста дека раскинале, еве што велат

Слободен печат
Пејачката Џенифер Лопез (51) и поранешната бејзбол sвезда на Њујорк Јенкис, Алекс Родригез (45) изјавија дека „работат на некои работи“, но вестите дека раскинале ги...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Џулија Робертс и Џорџ Клуни во улога на разведен пар во новиот хит филм

Слободен печат
Џорџ Клуни и Џулија Робертс ќе глумат во „Ticket to Paradise“, романтична комедија која ќе ја режира Ол Паркер за „Universal Pictures“ и „Working Title”....
Жена Магазин Магазин слајдер Семејство

Животни лекции кои ги учиме предоцна: Пет ситуации во кои не смеете да правите компромис со партнерот

Слободен печат
Она што е важно во една врска е секогаш да има љубов, толеранција, разбирање, разумни компромиси, но и да се внимава сето ова да не...
Живот Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Пар се венчал во Ковид-болница по 46 години врска: Медицинските работници биле кумови и деверуши, а зад сè се крие тажна приказна

Слободен печат
Филип (78) и Патриша (88) од Велика Британија зад себе имаат веќе 46 години заеднички живот, а својата врска одлучиле да ја крунисаат со брак...