Кралица на пластичните операции: Пред да го уништи лицето Донатела Версаче изгледаше вака (ФОТО)

Нејзината трансформација е невројатна…

Донатела Версаче толку многу пати досега заминала „под нож“, што денес не ни наликува на онаа девојка која беше пред 30 години.

Од деведесетите години, Донатела Версаче, не престанува да ја шокира јавноста со своите трансформации. Најдрастичниот чекор кој го направи беше операцијата на усните која целосно го измени нејзиниот лик.

Опсесијата со младешкиот изглед кај неа ниту денес не мирува, па така таа е чест гостин во ординациите за пластична хирургија.

На нејзината појава никој не останува рамнодушен, а во јавноста повеќе се зборува за нејзиниот изглед, отколку за креациите на нејзината модна куќа. Повеќето се согласуваат дека таа ја преминала границата за добриот вкус.

Нејзините фотографии од младоста јасно покажуваат колку таа се променила или како што некои велат колку се уништила.

профимедиа
профимедиа
профимедиа
Прочитајте и...  Испливаа на површина сите скандали, караници и тајни помеѓу Кејт Мидлтон и Меган Маркл: Што се случува кога две сосема обични девојки ќе влезат во кралското семејство?

Прочитај повеќе

Меган Маркл, пред и потоа: Совршениот изглед на Меган Маркл е производ на бројни естетски корекции? (ФОТО)

Слободен Печат

Музичката индустрија повика на запирање на работата поради Џорџ Флојд, МТВ ги замрачи екраните ширум светот

Слободен печат

1.000 Пепелашки: На Хвар наместо туристи осамнаа 1.000 изгубени чевли (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Иако нема милијарда, на Кајли Џенер не ѝ е тешко: Само минатата година потрошила 130 милиони долари!

Слободен печат

Драгана Ристова: Учев од Раул Гонзалез, кој несебично ми го предаде неговото знаење

Јасмина Кантарџиева Димков

Дневен хороскоп за 2 јуни: Ќе гледате на животот на поразличен начин и ќе ставите крај на проблем кој долго ве мачи

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Виц на денот – Притисок

Слободен печат

„Таа мисли дека е една од браќата“ – Ќерката на Анџелина Џоли и Бред Пит го менува полот?

Слободен печат

Ова е Георгина од Скопје, по фотографиите потсетува на светски познатата Емили Ратајковски! (ФОТО)

Васко Спасоски

Британците во шок – Од денес им се забранети интимните односи, освен во овие услови

Слободен печат

Познатата водителка во емисија во живо имаше мал „инцидент“ со облеката! (ФОТО)

Васко Спасоски

Генијален трик за лупење јајца: Хит на TikTok кој го погледнаа 100.000 луѓе (ВИДЕО)

Слободен печат