Tag : кралица

Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралица на мултитаскингот: Сопругата на Алек Болдвин ги мие забите, го дои детето и прави селфи (ФОТО)

Слободен печат
Хиларија Болдвин не се одвојува од својот штотуку роден син… Хиларија и Алек Болдвин повторно станаа родители, а на светот дојде нивното момче кое го...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ќе бидат објавени две нови песни на Есма Реџепова на српски јазик!

Васко Спасоски
Браќата Филип и Раде или попознати како „Браќата Нуне“, a беа дел од тимот на кралицата на ромската песна Есма Реџепова-Теодосиевска, по речиси четири години...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Седум годишно момче со прекрасен гест ја разнежни кралицата Елизабета Втора додека е во изолација! (ФОТО)

Слободен Печат
Млад обожавател на кралицата Елизабета Втора смислил паметен начин како да ја усреќи и забави кралицата за време на изолацијата. Всушност, смислил сложувалка која требала...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Модните комбинации на кралицата Летиција со омилениот пар на чевли: Кралицата не престанува да мами воздишки следејќи ги најновите трендови! (ФОТО)

Слободен Печат
Шпанскиот крал Фелипе Шести заедно со сопругата Летиција моментално се наоѓа на Балеарските острови, а се во посета на градот Палма де Мајорка, каде прекрасната...
Жена Магазин Магазин слајдер

Животната приказна на најомразената кралица на Франција, на која денес речиси секоја сезона во модата омаж ѝ прави барем еден славен дизајнер

Слободен печат
Една реченица што вели дека ако сиромашните немаат за леб нека јадат колачи со децении се наоѓа дури и во учебниците по историја и служи...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралицата Летиција во панталоните на кои секоја жена им верува: Може да се носат во секаква комбинација! (ФОТО)

Слободен Печат
Кралскиот брачен пар пристигна на службен состанок со сите додатоци за во новата „нормална“ ситуација што го зафати целиот свет. Кралот Фелипе и кралицата Летиција...
Вести Свет Слајдер

Кралицата Елизабета ги повика Британците никогаш да не губат надеж

Слободен печат
Во своето обраќање по повод 75-годишнината од крајот на Втората светска војна, британската кралица Елизабета Втора им порача на своите сонародници дека никогаш не треба...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралицата Елизабета ја изненади јавноста и го прекрши кралскиот протокол за да го честита првиот роденден на својот внук! (ФОТО)

Слободен Печат
Денеска Арчи Харисон Маунтбатен Виндзор го прослави својот прв роденден. Во негова чест, Меган сними видео во кое на синчето му ја чита приказната „Патка,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралица на пластичните операции: Пред да го уништи лицето Донатела Версаче изгледаше вака (ФОТО)

Слободен печат
Нејзината трансформација е невројатна… Донатела Версаче толку многу пати досега заминала „под нож“, што денес не ни наликува на онаа девојка која беше пред 30...
Вести Свет

Џонсон денеска ќе има разговор со Трамп, а подоцна неделава средба со кралицата Елизабета

Слободен печат
Британскиот премиер Борис Џонсон денеска ќе разговара со американскиот претседател Доналд Трамп и подоцна неделава ќе се сретне со британската кралица Елизабета Втора, соопшти портпаролот...