4 C
Скопје

Tag : пред

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Ким Кардашијан покажа како изгледала пред 25 години: Пластичните хирурзи имале полни раце работа!

Слободен печат
Денес целиот свет знае која е Ким Кардашијан, но пред 25 години таа веројатно не била воопшто свесна дека ќе стекне толкава популарност. Ким со...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Неколку работи кои среќните парови ги прават пред спиење

Слободно време
И додека сите ја споменуваме хигиенската рутина, читањето книги и подготовките за наредниот ден, што е со навиките кои емоционално ве исполнуваат? Како што пишува...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО+ВИДЕО: Се породи девојката на 53-годишниот милионер Џанлука Ваки – Дури и пред породувањето тие танцуваа!

Слободен печат
Познатиот милионер и човекот кој едноставно обожава да танцува и својот гламурозен живот да го споделува на социјалните мрежи, Џанлука Ваки со својата девојка, 25...
Живот Магазин Магазин слајдер Сцена

Последните зборови на овие 7 легенди пред смртта: Вака тие се збогуваа со светот! (ФОТО)

Слободен печат
Нивните последни зборови беа запаметени, исто како и тие самите… Никој навистина не знае што се случува во моментите пред смртта. Можеби навистина целиот живот ќе...
Жена Магазин Магазин слајдер Храна

Олеснете си го времето поминато во кујна – Замрзнатата риба, пред готвење задолжително чувајте ја да стои во млеко

Слободен печат
Дали знаете дека, млекото освен што можеме да го користиме за пиење, оваа скапоцена течност, можеме да ја користиме и во кујната и со неа...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Трамп не одговора на незгодни прашања: Си замина од прес кога новинарката му го постави ова (ВИДЕО)

Слободен печат
Трамп на конференцијата повторно изјави дека тој лично ја одобрил здравствената програма за ветераните. „Се обидуваа тоа да го протуркаат со десетлетија и десетлетија. Ниту...
Вести Македонија

ВО ЖИВО: Мицкоски одржува прес-конференција за медиумите

Слободен печат
Претседателот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, во моментов пред Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, Палата др. Христо Татарчев, одржува прес-конференција за медиумите, на која ќе информира дека...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралица на пластичните операции: Пред да го уништи лицето Донатела Версаче изгледаше вака (ФОТО)

Слободен печат
Нејзината трансформација е невројатна… Донатела Версаче толку многу пати досега заминала „под нож“, што денес не ни наликува на онаа девојка која беше пред 30...
Забава Магазин Магазин слајдер

Мислеле дека група момчиња ќе им го ограбат домот, но тие всушност им го спасија животот (ВИДЕО)

Слободен печат
Младиот брачен пар Миранда (22) и Брендон (23) Тејлор од Флорида, за малку не повикале полиција поради една група од момчиња која правела нешто чудно...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Дали би ја препознале? Еве како Лепа Брена изгледала на првиот настап пред точно 40 години (ФОТО)

Слободен печат
Српската пејачка важи за една од најпопуларните и најомилените ѕвезди на балканските простори, а помладите генерации не знаат како Брена изгледала на почетокот на кариерата....