Tag : пред

Живот Магазин Магазин слајдер Сцена

Последните зборови на овие 7 легенди пред смртта: Вака тие се збогуваа со светот! (ФОТО)

Слободен печат
Нивните последни зборови беа запаметени, исто како и тие самите… Никој навистина не знае што се случува во моментите пред смртта. Можеби навистина целиот живот ќе...
Жена Магазин Магазин слајдер Храна

Олеснете си го времето поминато во кујна – Замрзнатата риба, пред готвење задолжително чувајте ја да стои во млеко

Слободен печат
Дали знаете дека, млекото освен што можеме да го користиме за пиење, оваа скапоцена течност, можеме да ја користиме и во кујната и со неа...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Трамп не одговора на незгодни прашања: Си замина од прес кога новинарката му го постави ова (ВИДЕО)

Слободен печат
Трамп на конференцијата повторно изјави дека тој лично ја одобрил здравствената програма за ветераните. „Се обидуваа тоа да го протуркаат со десетлетија и десетлетија. Ниту...
Вести Македонија

ВО ЖИВО: Мицкоски одржува прес-конференција за медиумите

Слободен печат
Претседателот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, во моментов пред Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, Палата др. Христо Татарчев, одржува прес-конференција за медиумите, на која ќе информира дека...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралица на пластичните операции: Пред да го уништи лицето Донатела Версаче изгледаше вака (ФОТО)

Слободен печат
Нејзината трансформација е невројатна… Донатела Версаче толку многу пати досега заминала „под нож“, што денес не ни наликува на онаа девојка која беше пред 30...
Забава Магазин Магазин слајдер

Мислеле дека група момчиња ќе им го ограбат домот, но тие всушност им го спасија животот (ВИДЕО)

Слободен печат
Младиот брачен пар Миранда (22) и Брендон (23) Тејлор од Флорида, за малку не повикале полиција поради една група од момчиња која правела нешто чудно...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Дали би ја препознале? Еве како Лепа Брена изгледала на првиот настап пред точно 40 години (ФОТО)

Слободен печат
Српската пејачка важи за една од најпопуларните и најомилените ѕвезди на балканските простори, а помладите генерации не знаат како Брена изгледала на почетокот на кариерата....
Ви Препорачуваме Здравје Магазин

Медицинска сестра од Британија предупредува на најраниот знак на вирусот: Пред кашлицата и температурата се појавува овој симптом!

Слободен печат
Медицинската сестра детално ги опишува сите симптоми кои ги имала. Во нејзиниот случај тоа изгледало вака… Лиса е медицинска сестра од Велика Британија која успешно...
Здравје Магазин

Кучињата трагачи во борбата против коронавирусот: Го препознаваат заразениот пред појавата на симптомите?

Слободен печат
Експертите велат дека посебно обучените кучиња трагачи можат да помогнат во откривањето на носителите на опасниот коронавирус пред појавата на симптомите. Тие би можеле да...
Вести Македонија

Филипче: Пред нас е најтешкиот период

Горан Наумовски
– Сакам да упатам порака до граѓаните. Панедмијата во светот не стивнува, постојано расте. И во Македонија бројката постојано расте. Добро е што бројот на...