20.8 C
Скопје

ФОТО I Денес не би била најубава доколку не постоеа естетските корекции: Еве како изгледала Бела Хадид пред да замине на бројните операции!

Малкумина знаат како манекенката која пред некоја година беше прогласена за најубавата жена на светот, изгледала пред пластичните операции кои ги направила на себеси.

На Инстаграм се почести се профилите кои поставуваат слики од познатите личности пред и после пластичните опарации, а токму на еден таков профил се појави и фотографија од познатата манекенка Бела Хадид.

Иако манекенката повеќе пати демантираше дека посетувала хирург и дека операциите всушност се заслужни за нејзиниот изглед, овие фотографии говорат поинаку.


Инаку, Хадид пред само неколку години беше прогласена за најубавата жена во светот, така што пропорциите на нејзиното лице се вклопуваа со 91,35% со „златните црти“, поточно размерите кои ја претставуваат совршената убавина, а тогаш хирургот Џулијан Де Силва ја изработи листата и Бела Хадид ја постави на првото место.

Поврзани вести

ФОТО: Дрејк сподели како ужива со својот син на „поинаква“ забава

Слободен Печат

Џорџ Клуни и колегите ќе отвараат филмско училиште со цел да го „размрдаат“ Холивуд

Слободен Печат

„34 години брачна идила“: Боба Живоиновиќ прозборе за бракот со Лепа Брена

Слободен Печат

Актерот Жарко Димоски ја промовираше новата песна „Танцувај со мене“ и неговата прва книга „Пеперутка“!

Слободен Печат

„Не попушта“: Принцот Чарлс нема намера да се сретне со Хари кога ќе пристигне во Лондон

Слободен Печат

Неготичанката Верица порачува: Немојте да го жалите моето дете со посебни потреби, за жалење се оние кои не ги прифаќаат овие деца, а со тоа ја пропуштаат и најчистата љубов!

Мими Стојановска

Остави Коментар