Tag : бела хадид

Магазин Магазин слајдер Сцена

Бела Хадид лута на Инстаграм: Ѝ избришале фотографија зашто ја означила Палестина

Слободен печат
Една од најпознатите манекенки на денешницата, Бела Хадид (23) му се налути на Инстаграм. Манекенката имала непријатно искуство со оваа социјална мрежа, што предизвикало јавно...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Бела Хадид го соблече горниот дел од бикинито и се испружи колку што е долга! (ФОТО)

Васко Спасоски
За да го зголеми внесот на витамин Д, манекенката Бела Хадид (23) речиси се соблече скроз гола и се сончаше покрај базен. Таа на себе...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Таа беше прогласена за најубавата жена во светот, но фановите сепак сметаат дека имала мала помош: Бела Хадид повторно критикувана поради естетските зафати (ФОТО)

Слободен Печат
Бела Хадид признала дека дури на 21 година стекнала самодоверба, но дека се уште се бори со гласините поврзани со естетската хирургија – иако повеќе...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Најмодерните сестри во светот се појавија на насловната на „Вог“ во исто време: Бела и Џиџи Хадид испишаа историја во „модната библија“ (ФОТО)

Слободен Печат
Едни од најпопуларните манекенки на денешницата, сестрите Џиџи (25) и Бела Хадид (23) се појавија во исто време на две насловни страници на францускиот „Вог“...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Од принцезата Дајана до Џенифер Анистон и Џеј Ло: Ова се најдобрите „одмазднички стајлинзи“ низ годините (ФОТО)

Слободен печат
Принцезата Дајана скоро никогаш не го носела фустанот, кој сега се смета за потомок на „одмаздничките стајлинзи“. Направен за неа од грчката дизајнерка Кристина Стамболијан,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Манекенката Бела Хадид во работно одело и без шминка се посвети на земјоделството (ФОТО)

Слободен Печат
Важи за една од најубавите жени во светот, а за време на карантинот одлучи да се „одмори“ од гламурот и да премине на други, поопуштени...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Рита Ора, Џеј Ло, Бела Хадид… Црвениот тепих го заменија со Инстаграм, но со помалку облека на себе (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Ни светските ѕвезди не ги заобиколи изолацијата поради пандемијата на коронавирусот. Принудени се да престојуваат меѓу четири ѕида, а гламурозните настани и црвениот тепих сега...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Бела Хадид преку видео-повик позираше гола за модна кампања! (ФОТО)

Слободен Печат
Пандемијата направи последици и во модниот свет. Поради коронавирусот се откажани модните недели, снимањата се оневозможени, но некои успеаа да смислат нешто ново што ќе...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Жешка поза и лош фотошоп – Познатата манекенка се разголе, но поради лошите детали пропадна сè!

Слободен печат
Славната манекенка Бела Хадид позираше во провокативна поза, но таа лошо ја обработи фотографијата во фотошоп, па токму затоа се најде на мета на критики....
Забава Магазин

Шокантната исповед на Бела Хадид за првиот човек на Викторија Сикрет го затресе светот: „Ме тераше да ги соблечам гаќичките“

Слободен печат
Обвиненија за сексуално вознемирување пристигнуваат од сите страни. Многу модели и работнички пријавиле дека претпоставените со децении ги вознемирувале, пренесуаваат странските медиуми. Во обвиненијата се...