25.8 C
Скопје

Tag : операции

Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Многумина ја нарекуваат најубавата жена во светот: Вака изгледаше кралицата Ранија пред операциите!

Слободен печат
И таа му подлегнала на трендот на подмладување… Јорданската кралица Ранија важи за исклучително убава, младолика и модерна дама, која со својата убавина, манири и јавни настапи го маѓепса...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Си го уништи лицето со пластичните операции: Беше во врска со омилениот холивудски мангуп, а денес повеќе не личи на себе!

Слободен печат
Популарната актерка Лара Флин Бојл утре ќе го прослави својот 51 роденден. За жал, оваа убава актерка не успеа да им одолее на естетските корекции...
Живот Магазин Магазин слајдер

Потрошила 60.000 евра на пластични операции: Жените велат дека им ги „крадам“ сопрузите

Слободен печат
Трејси Кис е самохрана мајка и во последните 15 години направила многу пластични операции за да го добие посакуваниот изглед. Поради провокативни фотографии, другите жени...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | „The Weeknd“ конечно се огласи за „пластичните операции“ и бројните завои на неговото лице: Погледнете како изгледа!

Слободен печат
„The Weeknd“ ги шокираше неговите бројни обожаватели со својот изглед на неговите последни јавни настапи и неговото музички видео за хитот – „Save Your Tears“....
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Поради филерите повеќе не може ни да се насмее – Најголемата заводничка на Холивуд претера со пластичните операции!

Слободен печат
На нејзиното лице повеќе ништо не е природно… Многу жени, а особено во Холивуд, тежнеат кон младешкиот изглед и не се двоумат да дадат неколку...
Вести Свет

Втор бран на ковид-19: Болниците во Париз од овој викенд ќе одложат 20 отсто од хируршките операции

Слободен печат
Дирекцијата на париските болници соопшти дека е принудена да одложи хируршки интервенции „од овој викенд”, поради зголемен број на пациенти кои се позитивни на ковид-19...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Повеќе не личи на себе: Силвестер Сталоне се навлече на ботокс, актерот го уништи лицето! (ФОТО)

Васко Спасоски
Еден од најпознатите актери на сите времиња, Силвестер Сталоне (74) последниве години ја шокираше јавноста со лицето, кое го уништи со ботокс и други естетски...
Вести Македонија

Д-р Љубен Арсенков: Ниту еден пациент не e вратен или упатен во друга здравствена установа

Слободен печат
Од Универзитетската клиника по хируршки болести „Св. Наум Охридски” информираат дека во изминатиот период, од март до крајот на јули се извршени над 50 илјади...
Вести Свет

Поради пандемијата во Германија се одложени околу 50.000 онколошки операции

Слободен печат
Поради пандемијата на коронавирус во Германија се одложени десетици илјади онколошки операции, терапии и мерки за рано откривање на карцином, посочи организацијата „Кребшилфе”. Претседателот на...
Жена Магазин Магазин слајдер

Рекордерка по број на пластични операции: Има 60 години, повеќе од 47 пати „легнала под нож“

Слободен печат
Синди Џексон има шеесет години и до сега има направено вкупно 47 пластични операции за кои платила илјадници евра. Токму поради огромниот број операции со...