Tag : операции

Вести Македонија

Од почетокот на епидемијата во земјата направени се 1.771 операции

Од почетокот на епидемијата со КОВИД 19 во земјата направени се 1.771 операции кај пациенти на Хируршките клиники во комплексот „Мајка Тереза“, во Градската Општа...
Вести Македонија

Од март до мај оперирани 1.800 пациенти во три хирушки установи

Слободен печат
Вкупно 1.800 пациенти се оперирани од 1 март до 1 мај во три јавни здравствени установи во Скопје и тоа 1.190 во Хирушките клиники, 310...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ретко кој би ги препознал денес: Овие холивудски ѕвезди целосно се уништиле со пластичните операции! (ФОТО)

Слободен печат
Многу мал е бројот на оние познати личности кои немале ниту една пластична операција или барем некоја поситна корекција на своето лице и тело. Опсесијата...
Вести Свет

Поради коронавирусот во светот откажани над 28 милиони операции

Слободен печат
Околу 28,4 милиони планирани операции се откажани или одложени низ целиот свет, како резултат на епидемијата на Ковид-19, според меѓународна студија на група хирурзи CovidSurg...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ги надмина сите мерки, поради пластичните операции повеќе не личи на себе: Сестрата на Мајкл Џексон сега е непрепознатлива!

Слободен печат
Фановите на социјалните мрежи не престануваат да го коментираат нејзиниот изглед… Ла Тоја Џексон (63) по примерот на нејзиниот славен брат, Мајкл Џексон, подлегна на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Претера со пластичните операции: Актерката признава – „Изгледам како чудовиште“

Слободен печат
56-годишната актерка Лиса Рина која се прослави со сериите “Melrose Place” и “Days of Our Lives”, во последните неколку години привлекува големо внимание поради лицето...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралица на пластичните операции: Пред да го уништи лицето Донатела Версаче изгледаше вака (ФОТО)

Слободен печат
Нејзината трансформација е невројатна… Донатела Версаче толку многу пати досега заминала „под нож“, што денес не ни наликува на онаа девојка која беше пред 30...
Забава Магазин

Овие ѕвезди изгледаат непрепознатливо после низата естетски корекции! (ФОТО)

Слободен печат
Пластичните операции веќе долго време се нормална работа во модерната доба. Со самото тоа не е тајна дека многу славни личности со пластичните операции имаат...
Забава Магазин

НЕПРЕПОЗНАТЛИВА: Од операциите не личи на себе, мајката на Силвестер Сталоне за две години ќе наполни СТОТКА! (ФОТО)

Слободен печат
Мајката на славниот актер Силвестер Сталоне (73), Џеки Сталоне (98), во последните неколку години преживеала доста тешки животни ситуации. Џеки ги загубила ќерката и внуката,...
Забава Магазин

Парис Хилтон објави стари фотографии – Фановите дури сега не и веруваат дека не правела пластични операции

Слободен печат
Парис Хилтон на пријателите им покажала како изгледала на 13,15 и 16 години. На една фотографија Парис Хилтон кога имала 15 години позира во вечерен...