Tag : версаче

Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралица на пластичните операции: Пред да го уништи лицето Донатела Версаче изгледаше вака (ФОТО)

Слободен печат
Нејзината трансформација е невројатна… Донатела Версаче толку многу пати досега заминала „под нож“, што денес не ни наликува на онаа девојка која беше пред 30...
Еспресо Мода

Британски модни награди: Никол ги откри градите, а Донатела ги покажа рацете без фотошоп! (ФОТО)

Слободен Печат
Вчера вечер во Лондон се собраа голем број познати личности и ѕвезди за да присуствуваат на British Fashion Awards во Royal Albert Hall, каде што...
Еспресо Шоу биз

Џеј Ло доби конкуренција! Нејзина колешка го облече познатиот зелен фустан! (ФОТО)

Слободен печат
Многумина од нас се сеќаваат на тој февруари 2000 година кога актерката и пејачка Џенифер Лопез блесна на доделувањето на „Греми“ наградите во сега веќе...
Еспресо Шоу биз

МИНИМАЛНО ПОКРИЕНА, А МАКСИМАЛНО СКАПА: Јелена Карлеуша во облека од 4.000 евра (ФОТО)

Слободен печат
Пејачката Јелена Карлеуша за само два дена успеа да собере речиси 280.000 лајкови на социјалната мрежа Инстаграм. За ноќно излегување таа облече тесен фустан со...
Еспресо Мода Шоу биз

Ирина Шајк покажа колку е „јака“: Дали убавата Русинка ја засени Џеј Ло во Милано?

Слободен печат
Познатиот светски моден бренд „Версаче“ ја претстави својата нова колекција за сезоната пролет-лето, а на модната писта прошетаа многу светски ѕвезди. Покрај Џенифер Лопез, тука...
Еспресо Шоу биз

КАРЛЕУША ВО МОЌНО ИЗДАНИЕ: Им се обрати на „хејтерите“, а еве колку чинат хеланките кои ги носеше

Слободен печат
Лесно е да се биде мудар во хеланки со потпис на Версаче...
Еспресо Мода

Нова дефиниција за луксузен комфор – Версаче бањарка

Слободен печат
Уживањето во комфорот, без губиток на шик факторот, сега стана уште полесно… На сцена стапуваат I love Barogue бањарките на брендот Versace кои ќе го редефинираат луксузниот...