Tag : вака

Живот Магазин Магазин слајдер Сцена

Вака говореше Шон Конери: „Постои една важна разлика помеѓу мене и Бонд. Тој знае како да ги реши проблемите!“

Слободен печат
Шон Конери за повеќето од нас е едниот и единствен Бонд, Џејмс Бонс… Беше 2003 година кога легендарниот Шон Конери одлучи да оди во пензија,...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Кралицата Летиција (48) гордо ги покажа седите влакна: Вака изгледа достоинственото стареење!

Слободен печат
Совршена комбинација на облека во секоја пригода… Позната по својот елегантен стил на облекување и навика за модно рециклирање, 48-годишната шпанска кралица Летиција изненади со...
Жена Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО | Мејкап трик кој го применува и Дру Баримор: Вака нашминканите очи изгледаат неверојатно!

Слободен печат
Овој трик ќе ви заштеди доста време… Актерката Дру Баримор (46) откри еден трик кој често го користи, а благодарение на кој очите и изгледаат...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

Вака се облекува идната кралица: Кејт Мидлтон во фустан со кралската боја! (ФОТО)

Слободен печат
Кејт Мидлтон е голем моден пример за многу љубители на модата кои го следат секое нејзино појавување, а се што ќе облече војвотката, се распродава...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Доживеа тотална трансформација – Вака денес изгледа Кончита Вурст (ФОТО)

Слободен печат
Сигурни сме дека сите се сеќавате на екстравагантната Кончита Вурст – таа победи на Евросонг пред шест години, а успеа и од темел да го...
Жена Магазин Магазин слајдер

Деловен стајлинг за чиста десетка: Вака се носи црвено од глава до пети! (ФОТО)

Слободен печат
Уште една одлична модна лекција од кралицата Летиција… Шпанската кралица Летиција вчера учествуваше на традиционалниот годишен состанок на управниот одбор на Студентска резиденција во Мадрид....
Жена Магазин Магазин слајдер

Сестрите Олсен ги диктираат трендовите: Вака се носи најпопуларниот капут на сезоната! (ФОТО)

Слободен печат
Овој тренд сигурно ќе ви се допадне… За променливото време, кога температурата во текот на денот драстично се менува, најдобриот избор се капутите. Се уште...
Живот Забава Магазин Магазин слајдер Слајдер

Вака ќе изгледа Неделата на модата во време на коронавирусот

Слободен печат
Неделата на модата во Милано ќе биде одржана од 22 до 28 септември во текот на која колекциите за пролет и лето ќе бидат претставени...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Вака изгледала кога била дел од војската – Се појави ретка фотографија од кралицата Елизабета стара 8 децении! (ФОТО)

Слободен печат
Кралицата Елизабета II имала само 13 години кога започнала Втората светска војна… На интернет се појави фотографија од кралицата Елизабета која настанала пред 8 децении,...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Крајот на кралот на комедијата: Вака изгледале последните денови на Робин Вилијамс (ВИДЕО)

Слободен печат
Легендарниот Робин Вилијамс почина на денешен ден во 2014 година, a во негова чест пристигнува новиот документарен филм наречен „Robin’s Wish”. Филмот ги истражува последните...