13 C
Скопје

Tag : модна

Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО: Лила Филиповска се прошета во Градскиот парк како на модна писта

А.М
Најпознатата македонска водителка Лила Филиповска изгледа дека има нова љубов, а тоа е манекенството. Лила во стариот дел од Градскиот парк на патеката наменета за...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Модна комбинација без грешка – Џесика Алба прошета во лежерен стајлинг како создаден за есенските денови!

Слободен печат
Уште еден одличен предлог за есенскиот стајлинг… Лежерно, а тренди, така би ја опишале Џесика Алба (39) во оваа модна комбинација. Актерката прошета во градот...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

Еднаш дива, засекогаш дива – Безвременската елеганција и минималистичкиот стил на Моника Белучи како модна лекција за сите! (ФОТО)

Слободен печат
Актерката со хипнотизирачка убавина својот стил го донесе до совршенство комбинирајќи гИ минимализмот и елеганцијата на најдобриот можен начин. Моника Белучи не експериментира и никогаш...
Жена Магазин Магазин слајдер

И најмалиот детаљ од овој стајлинг е без грешка – Меланија Трамп демонстрираше модна магија за сите љубители на црната боја (ФОТО)

Слободен печат
Првата дама на Америка, Меланија Трамп позната е како некој кој многу внимателно и без грешка го избира својот стајлинг за важните прилики. Последниот повод...
Жена Магазин Магазин слајдер

Свилен комплет и чевли од кои застанува здивот: Кралицата Ранија потврди дека е неприкосновена икона на стилот! (ФОТО)

Слободен печат
Кралицата на Jордан во последното нејзино појавување во јавноста се претстави во нешто похрабар деловен стил… Кралот Абдула Втори и неговата сопруга кралицата Ранија пред...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

Модна инспирација за жени во своите 40-ти: Најдобрите летни стилови во режија на Софија Вергара! (ФОТО)

Слободен печат
Ги издвоивме 10-те најдобри стилови кои се совршени за жените во почетокот на зрелите години… Софија Вергара има одлично чувство за мода, таа добро го...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

Дајан Китон (74) ги откри своите омилени стајлинзи: Таа е вистинска икона на стилот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Икона на стилот, Дајан Китон, на Инстаграм сподели видео во кое се присетува на своите најдраги стајлинзи досега… Актерката е позната по тоа што сака...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Изгледа толку моќно – Кралицата Летиција уште еднаш им одржа модна лекција на сите! (ФОТО)

Слободен печат
Кога станува збор за модата, на неа и нема рамна… Кралицата Летиција продолжува со должностите, па така таа овој пат, заедно со сопругот, тргна во...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

Адвокатка, сопруга, мајка и модна икона: Амал Клуни како инспирација (ФОТО)

Слободен печат
Адвокатка, сопруга, мајка, но и модна икона се титулите кои Амал Клуни гордо ги носи. За последната може да му се заблагодари на својот чик...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

Синоќа за првпат во историјата се одржа виртуелна Мет гала (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Целиот свет е на удар од пандемијата на коронавирусот, а голем удар заработија и различните бизниси во светот. Како што се очекуваше, и модната индустрија...