И најмалиот детаљ од овој стајлинг е без грешка – Меланија Трамп демонстрираше модна магија за сите љубители на црната боја (ФОТО)

Првата дама на Америка, Меланија Трамп позната е како некој кој многу внимателно и без грешка го избира својот стајлинг за важните прилики.

Последниот повод за нејзиното појавување беше свеченото одбележување на 19-годишнината од рушењето на авионот на летот 93 во Шенксвил, во Пенсилванија.

Фото: Профимедиа

Многу пригодно, Меланија се облече целосно во црно, а веќе ни е познато дека тоа е рецепт за модно појавување без мана! Имено, таа облече мал црн фустан, а го искомбинира со црн мантил, додека половината ја истакна со ремен кој исто така беше во црна боја.

Фото: Профимедиа

Освен тоа, таа целиот стајлинг го надополни со црни салонки, а имаше и мала дискретна шминка и носеше црни очила за сонце.

Прочитајте и...  Наша позната манекенка стана пејачка: Нејзиниот спот ќе сакате да го погледнете повеќепати! (ВИДЕО)
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа

Прочитај повеќе

Најчести грешки кои се прават при подготвување лук. Ги правите и вие?

Слободен Печат

Жељко Ражнатовиќ сите го познаваа како Аркан, но тој во полициските кругови имал уште еден прекар! (ФОТО)

Васко Спасоски

Меган Маркл се појави на шоуто „America’s Got Talent“ и расплака еден од натпреварувачите

Слободен Печат

Нешто не е како што треба: Игор Којиќ се врати од Загреб сам, без Северина! (ФОТО)

Васко Спасоски

МАКЕДОНСКИ ХИТ: На денешен ден во 1960 година започна да се снима првата македонска комедија „Мирно лето“

Слободен печат

Селена Гомез ја покажа лузната по операцијата (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Никој речиси не го очекуваше ова од неа: Пејачката Милица Тодоровиќ објави доста жешка фотографија! (ФОТО)

Васко Спасоски

Најмоќната жена во светот на модата Ана Винтур: Во мојата гардероба нема место за флуоресцентни бои

Слободен Печат

Џеј Ло и Малума снимија две песни во една: Спотот е уживање за сите ваши сетила! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Разговор со Марта Пејоска, едриличарка: При средбата со големата вода владеат други правила! 

Јасмина Кантарџиева Димков

Наша позната манекенка стана пејачка: Нејзиниот спот ќе сакате да го погледнете повеќепати! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Цел живот сонувала да стане актерка: Кетрин Зита-Џонс денес го слави својот 51 роденден

Слободен Печат