2 C
Скопје

Tag : љубители

Жена Магазин Магазин слајдер

И најмалиот детаљ од овој стајлинг е без грешка – Меланија Трамп демонстрираше модна магија за сите љубители на црната боја (ФОТО)

Слободен печат
Првата дама на Америка, Меланија Трамп позната е како некој кој многу внимателно и без грешка го избира својот стајлинг за важните прилики. Последниот повод...
Жена Магазин Магазин слајдер

Тие што пробале знаат – Црниот чај е прва помош за безживотната коса

Слободен печат
Се почесто можеме да сретнеме луѓе кои во својата утринска рутина воведуваат чај, бидејќи имаат чувство дека ги враќа во живот. Доколку не сте меѓу...
Еспресо Храна

Префинета чоколадна мус торта

Слободен печат
Ви претставуваме одличен рецепт за чоколадна мус торта… Потребни состојки: Тесто – 250гр. чоколадни бисквити – 180гр. путер Фил – 5 белки – 3 лажици...