Тие што пробале знаат – Црниот чај е прва помош за безживотната коса

Се почесто можеме да сретнеме луѓе кои во својата утринска рутина воведуваат чај, бидејќи имаат чувство дека ги враќа во живот.

Доколку не сте меѓу љубителите на чај, па наутро пиете кафе, мора да имате на ум дека чајот има многу поголеми предности. Доколку имате испукана и безживотна коса црниот чај е вистински лек за тоа. Она што ви е потребно е црн чај и малку слободно време кое ќе си го посветите сами на себе.

profimedia

Сварете силен црн чај и оставете го да се олади. Измијте ја косата на вообичаен начин, а потоа натопете ја во чајот, замотајте ја во фолија, а потоа превијте ја косата со пешкир и оставете ја така да стои десетина минути. Измијте ја со млака вода и уживајте во свиленкасто меката коса.

Прочитајте и...  Како старата правосмукалка да ја претворите во нова: Потребен ви е само картонот од кујнските бришачи!

Поврзани вести

Актерката за борбата со ракот: Сакам луѓето да знаат дека се борам

Слободен печат

ФОТО: Мишел Обама има стомачни во шестата деценија: Еве како вежба поранешната прва дама на Америка!

Слободен Печат

Статистиката не лаже: Луѓето веќе започнаа да го слушаат божиќниот хит на Мараја Кери

Слободен печат

Џорџ и Амал Клуни ги запознале принцот Хари и Меган Маркл на самата кралска венчавка

Слободен Печат

„Додека смртта не не раздели“: Џенифер Лопез и Арми Хамер ги здружија силите во нова акциона комедија

Слободен печат

10 неверојатни причини зошто да пиете вода со лимон

Слободен печат

Остави Коментар