28.8 C
Скопје

Tag : сјај

Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Обувки број 1 за пролет-лето 2021 година: Седумдесеттите години во нивниот најубав сјај!

Слободен печат
Кога станува збор за овој модел, средината не постои… Во седумдесеттите години од минатиот век,  кломпите беа апсолутен хит, а нивната популарност се прошири и на добар дел од...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Пред 39 години овие близначки беа страв и трепет: Како изгледаат денес?

Слободен печат
Познатите близначки од филмот „The Shining“ на Стенли Кјубрик, кој се базира на истоимениот роман на писателот Стивен Кинг, им создадоа ноќни кошмари на гледачите...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Како да го исчистите вашиот накит? Ви нудиме неколку проверени и лесни начини!

Слободен печат
Пивото, вотката, оцетот, газираната вода и кечапот можете да ги примените и за други работи освен за консумирање. Станува збор за чистење на вашиот омилен...
Жена Магазин Магазин слајдер

Тие што пробале знаат – Црниот чај е прва помош за безживотната коса

Слободен печат
Се почесто можеме да сретнеме луѓе кои во својата утринска рутина воведуваат чај, бидејќи имаат чувство дека ги враќа во живот. Доколку не сте меѓу...
Жена Магазин

Како да направите чоколаден сјај за усни

Слободен печат
Започнете го процесот на производство и за 20 минути се ќе биде готово! Состојки потребни за подготовка на сјајот: -1 супена лажица вазелин, -20-30гр. горчлива...
Еспресо Мода

Заблескајте во полн сјај на новогодишната ноќ: 6 најубави стајлинзи! (ФОТО)

Слободен печат
Новата година набрзо присигнува, па време е да започнеме да мислиме во што ќе заблескате на новогодишната ноќ. Кога станува збор за овој период, пожелно...
Жена Магазин

Храна што го прави лицето сјајно и блескаво, јадете од овие намирници

Слободен печат
Она што го јадете влијае на вашето целокупно здравје, вклучувајќи го и здравјето на кожата. Па, доколку сакате да си го разубавите лицето ( а,...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Сјај во боја за испукани усни – Направете го сами! (ВИДЕО)

Слободен печат
Направите сами сјај за усни со чија помош вашите усни ќе изгледаат неодоливо во било кој период од годината. Освен тоа, овој сјај е совршеното...