Tag : сјај

Магазин Магазин слајдер Семејство

Како да го исчистите вашиот накит? Ви нудиме неколку едноставни начини!

Слободен печат
Пивото, вотката, оцетот, газираната вода и кечапот можете да ги примените и за други работи освен за консумирање. Станува збор за чистење на вашиот омилен...
Жена Магазин

Како да направите чоколаден сјај за усни

Слободен печат
Започнете го процесот на производство и за 20 минути се ќе биде готово! Состојки потребни за подготовка на сјајот: -1 супена лажица вазелин, -20-30гр. горчлива...
Еспресо Мода

Заблескајте во полн сјај на новогодишната ноќ: 6 најубави стајлинзи! (ФОТО)

Слободен печат
Новата година набрзо присигнува, па време е да започнеме да мислиме во што ќе заблескате на новогодишната ноќ. Кога станува збор за овој период, пожелно...
Жена Магазин

Храна што го прави лицето сјајно и блескаво, јадете од овие намирници

Слободен печат
Она што го јадете влијае на вашето целокупно здравје, вклучувајќи го и здравјето на кожата. Па, доколку сакате да си го разубавите лицето ( а,...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Црниот чај е прва помош за безживотната коса

Слободен печат
Се почесто можеме да сретнеме луѓе кои во својата утринска рутина воведуваат чај, бидејќи имаат чувство дека ги враќа во живот. Доколку не сте меѓу...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Сјај во боја за испукани усни – Направете го сами! (ВИДЕО)

Слободен печат
Направите сами сјај за усни со чија помош вашите усни ќе изгледаат неодоливо во било кој период од годината. Освен тоа, овој сјај е совршеното...