Tag : чај

Некатегоризирано

За да бидете здрави, редовно пијте чај од житарки!

Васко Спасоски
Чаевите направени од варени житарки, можат комплетно да го исчистат организмот од наталожените токсини, да ги регенерираат виталните органи, комплетно да ги отстранат наталожените маснотии...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Работи кои може да се случат со вашиот организам доколку секој ден пиете чај

Слободен Печат
Доколку пиете чај читајќи го ова, веројатно секој орган во вашето тело е благодарен на тоа. Незасладениот чај е богат со антиоксиданси кои ги спречуваат...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Одличен трик: Еве како темната облека да не ви избледува повеќе

Слободен печат
Ви нудиме трик со чија помош вашата темна облека нема да избледува по перењето. Сите знаеме дека „мааната“ на темната облека е тоа што со...
Здравје Магазин Некатегоризирано

Чудотворна билка што неправедно ја занемаруваме, а лекува многу заболувања

Слободен печат
Секојдневно температурите се во пораст поради тоа што пролетта ни е на прагот. Токму со појавувањето на првите сончеви зраци и со затоплувањето на времето,...
Жена Магазин

Со природен чај од магдонос – полесни и до пет килограми

Слободен печат
Магдоносот е растение кое го користиме како зачин и одличен сојузник е во борбата против уринарните проблеми и заболувањата на бубрезите. Но, тој има уште...
Здравје Магазин

Чудо од природата: Чајот од цимет ги топи килограмите во рекорден рок, но само ако се подготвува на овој начин

Слободен печат
Без правилна исхрана и тренинг, губењето на килограми е невозможно, но овој чај може значително да придонесе во ослободување на телото од килограмите. Одлична работа...
Здравје Магазин

Доколку не можете да заспиете, напијте се некои од овие пијалоци!

Слободен Печат
Премалку или премногу спиење е поврзано со зголемен ризик од депресија, дијабетес, срцеви болести, па дури и смрт. Но, спиењето барем 7 часа секоја ноќ,...
Еспресо Храна

Направете сами ЧАЈ ЗА СЛАБЕЕЊЕ

Слободен печат
Доколку чувствувате надуеност, а сакате и да се ослободите од насобраата вода во организмот, да направите детоксикација и да загубите некој килограм за брзо време,...
Еспресо Храна

Од шеќерот сте грди, стари и дебели! Еве колку дена треба за да се исчисти организмот

Слободен печат
Луѓето се навистина зависни од шеќер, од него се чувствуваат добро и постојано сакаат повеќе, но медицината предупредува дека поради него сме дебели, страдаме од...
Жена Магазин

Одите на настан? Сакате да изгледате вити? Збунете ја вагата со оваа напивка

Слободен печат
Магдоносот е растение кое го користиме како зачин и одличен сојузник е во борбата против уринарните проблеми и заболувањата на бубрезите. Но, тој има уште...