14 C
Скопје

Tag : чај

Здравје Магазин Магазин слајдер

Чајот од ова растение е вистинско чудо: Ги чисти дишните патишта, го забрзува метаболизмот, одличен е за бубрезите

Слободен Печат
Чајот од ова растение се користи за ублажување на инфекции и воспалителни процеси во организмот. Содржи минерални соли, растителни влакна и есенцијални масла. Покрај тоа,...
Магазин Магазин слајдер Храна

Една шолја пред спиење: Зошто чајот не треба да се подготвува со зовриена вода?

Слободен печат
Професионалниот дегустатор на храна и пијалоци, Мартин Исарк за магазинот „The Sun“ изјавил никогаш не треба да користиме зовриена вода кога подготвуваме чај. „Време е...
Здравје Магазин Магазин слајдер Храна

Витаминска бомба: Благотворното дејство на чајот од дуња

Слободен печат
Дуњата е вистинска витаминска бомба која се појавува наесен, а потоа доколку правилно се чува во текот на зимата може да се консумира цела зима....
Здравје Магазин Магазин слајдер

Јапонски истражувачи тврдат дека овој чај ги „топи“ мастите додека спиете

Слободен печат
Јапонските истражувачи откриле дека пиењето само две чаши традиционален кинески чај улонг секој ден ги забрзува процесите на согорување на маснотиите во организмот, и тоа...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Не купувајте евтин чај, може да биде штетен за вашето здравје

Слободен Печат
Чајот е топла, пријатна прегратка во течна форма, која има различни видови на вкусови и мириси. Без разлика дали претпочитате да пиете свежно приготвен зелен...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Крвната група одредува кој е вашиот идеален чај

Слободен Печат
Чајот е исклучително здрав пијалак, но дали знаевте дека влијанието на таа течност врз вас зависи и од вашата крвна група? Во продолжение, следете ги...
Хроника

Починат маж донесен во Ургентен центар, додека пиел чај му се слошило

Слободен печат
На 22.10.2020 во 16,22 часот во Полициската станица Гостивар, од Ургентен центар Гостивар било пријавено дека кај нив има починато лице. Според пријавеното, во чајџилница...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Намалете 5 сантиметри во обем за 7 дена: Нема подобар пијалок за слабеење од овој! (РЕЦЕПТ)

Слободен Печат
Ако се борите со вишок килограми, мора да го пробате овој здрав пијалок. Овој рецепт го обиколи целиот свет, а сите што го пробале уверуваат...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Ова се најдобрите чаеви за болно грло!

Слободен Печат
Есента пристигна, а со тоа се отвори и студената сезона. Болки во грлото е еден од непријатните симптоми и може да трае со денови. Полесни...
Живот Здравје Магазин Магазин слајдер

Веднаш ќе го реши вашиот проблем – Елиминирајте го лошиот здив со овој едноставен трик

Слободен печат
Не ви се потребни скапи раствори и спрејови за пријатен здив. Единствено што ви е потребно е кесичка од зелен чај и чај од нане....