24.8 C
Скопје

Tag : магија

Ви Препорачуваме Живот Забава Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО | Магионичар, музичар и мајтапџија: Гого Реквием како Петар Пан го чува и негува детето во себе и со својата магија никого не остава рамнодушен

Мими Стојановска
Денеска ќе се обидеме да ви ја доближиме магијата од секој неjзин аспект. Како изгледа магијата, какви магии постојат, кои се најпознатите магионичари во своите...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Ноќ на чиста магија: Што им носи Сината Месечина на хороскопските знаци?

Слободен Печат
На 31 октомври или „Ноќта на вештерките“ за некои, на небото ќе се појави сината Месечина, која на нас ќе влијае повеќе отколку што мислиме....
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Худини и Коперфилд во Куќата на славните: Тие го забавуваа светот со својата магија! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Националниот музеј за историја на американските Евреи во Филаделфија ќе им оддаде почит на две лица кои го забавуваа светот со својата магија – Хари...
Жена Магазин Магазин слајдер

И најмалиот детаљ од овој стајлинг е без грешка – Меланија Трамп демонстрираше модна магија за сите љубители на црната боја (ФОТО)

Слободен печат
Првата дама на Америка, Меланија Трамп позната е како некој кој многу внимателно и без грешка го избира својот стајлинг за важните прилики. Последниот повод...
Вести Свет Слајдер

Со вуду против коронавирус: Жителите на Бенин со магија се борат против невидливиот непријател во воздухот

Слободен печат
Ние тука не практикуваме црна магија, изјавил Занзан Зинхо на дописник на Економист, додека кревал огромен стап украсен со черепи од кози. Храмот на свештеникот...
Ви Препорачуваме Жена Магазин

Ана Здравковска – Илиевска: Целиот живот е магија, само треба да знаеме да ја дозираме таа магија!

Јасмина Кантарџиева Димков
Се сеќавате на популарното телевизиско лице, Ана Здравковска – Илиевска? Се разбира дека се сеќавате, а веруваме и дека ви недостига на малите екрани. Но,...
Вести Свет

„ЦРНАТА СЕКИРА“ СЕЕ СТРАВ НИЗ ЕВРОПА: Банда од Нигерија која тргува со луѓе, оружје и дрога ги плаши жртвите со ритуали и магии

Слободен печат
Откако нивното делување значително се прошири на територијата на Италија, озлогласената нигериска банда „Black axe“ (Црна секира) која е позната дека ги плаши луѓето со...
Вести Свет

КАМЕРИТЕ ФАТИЈА СТРАШЕН МОМЕНТ, стара жена и прави магија на невестата за време на моминска вечер (ВИДЕО)

Слободен печат
Видео од моминска вечер објавено на Твитер ги зачуди сите корисници. Видеото, кое беше објавено вчера, го покажува моментот кога една постара жена се чини...
Еспресо Хороскоп

Спаѓате во овие ТРИ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ? Ве чека вистинска МАГИЈА, оваа недела ќе ви биде една од НАЈДОБРИТЕ

Слободен печат
Можеби за некои знаци од хороскопот оваа недела ќе биде пеколна, но за три знаци овие денови ќе бидат денови за паметење. Доколку сте Бик,...